Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19900749 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Cieszanowie

Olga Rudnicka: „Diabli nadali”

13-12-2016

Barwne, przerysowane postaci i czarny humor z wątkiem kryminalnym- to namiastka tego co można przeczytać w książce Olgi Rudnickiej „Diabli nadali”. Omawiana była na spotkaniu DKK w dniu 30 listopada 2016. Frekwencja dopisała, więc dyskusja była bardzo ożywiona co nie dziwi, ponieważ książka daje powody ku temu by o niej mówić dużo. Jest to powieść, która zaczyna się jak kryminał, ponieważ już na wstępie pojawiają się zwłoki. I to nie byle kogo, bo Diabła- a raczej Dagmara Różyka, który na takie miano słusznie czy niesłusznie zasłużył. Po takim wstępie czytelnik myśli, że akcja książki polegać będzie na znalezieniu sprawcy tego czynu. Jakież jest jego zdziwienie gdy okazuje się, że główny bohater tzw. Diabeł jednak żyje a nawet ma się dobrze. Czyli o co właściwie chodzi? Kto kogo oszukał i dlaczego? A żeby się tego dowiedzieć trzeba przerzucać kolejne kartki po to by na końcu otworzyć usta ze zdziwienia. Taką grę z czytelnikiem prowadzi Olga Rudnicka. Do tego świetnie dobrane postaci, które zaskakują swoimi przewrotnymi charakterami. Zauważamy ich nieprawdopodobne przemiany, co daje wniosek, że nic nie jest oczywiste i jak bardzo książka może nas zaskoczyć. Warto dodać, że powieść przepełniona jest humorem, co czyni ją lekką i przyjemną.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: