Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19900806 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Cieszanowie

Spotkanie z Izabelą Sową

10-11-2016

W dniu 3 listopada 2016 gościliśmy w naszej bibliotece pisarkę Izabelę Sowę- osobę empatyczną, niezwykle otwartą i sympatyczną. W swojej twórczości ma kilkanaście powieści, począwszy od „owocowej serii”, która przyniosła jej rozgłos i uznanie (Smak świeżych malin, Cierpkość wiśni, Herbatniki z jagodami). Na jej koncie znajdują się także opowiadania, powieści młodzieżowe, a także kryminały psychologiczne. Najnowszym dziełem autorki jest powieść „Tymczasem”. W swoich książkach pani Izabela opisuje zwyczajne problemy, z którymi borykają się ludzie na co dzień. Zapytana skąd bierze swoich bohaterów odpowiada, że zdarza jej się spotkać ich na ulicy. Pisarka zabrała czytelników do swojego świata, a towarzyszyła jej przy tym fala interesujących pytań, na które szczegółowo udzielała odpowiedzi wzbudzając przy tym uśmiech, zachwyt, niekiedy wzruszenie. Zebrani uczestnicy dowiedzieli się m.in. kto rządzi książką: czy jest to czytelnik, bohater a może wydawca? Czy istnieje swoboda w tworzeniu tekstów zleconych i wiele innych. Dociekliwi słuchacze drążyli temat literackich planów na przyszłość- okazało się, że pani Izabela Sowa chciałaby spróbować swoich sił w reportażu. Po spotkaniu znalazł się czas na wspólne zdjęcia, zakup książki z dedykacją a także poza kuluarowe rozmówki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: