Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18505615 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Bukowcu

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

03-11-2016

 „Słowa niosą uśmiech” tak mówił do dzieci Marcin Pałasz, pisarz dla dzieci i młodzieży, który odwiedził Filię Biblioteki w Bukowcu w dniu 26 września 2016 r. Wielokrotnie nominowany i nagradzany, m.in. w konkursie na Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego w 2007 r. za „Wakacje w wielkim mieście”, a w 2009 za „Wszystko zaczyna się od marzeń”. W 2012 r. zdobył wyróżnienie w konkursie Literackim IBBY Książka Roku i jak sam autor opowiadał, bardzo ważną dla niego Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, za powieść „Sposób na Elfa”. Jest też autorem wielu słuchowisk radiowych dla dzieci. Pisarz przyjechał z Wrocławia, gdzie mieszka na stałe. Od początku spotkania czuło się niezwykłą więź między dziećmi a autorem. Pisarz opowiadał o początkach swojego pisarstwa, o tym skąd czerpie pomysły i jaką rolę odgrywają historie wzięte z jego życia lub opowiedziane przez czytelników na spotkaniach autorskich. W sposób zabawny opowiadał o swoich przygodach z czasów szkolnych, wspominał przyjaciół. Niektórzy z nich stali się inspiracją do stworzenia bohaterów swoich książek. W sposób szczególny jednak opowiadał o swojej przyjaźni z psem Elfem, którego przygarnął ze schroniska. To właśnie „Elf” jest bohaterem najbardziej znanego czytelnikom cyklu powieściowego: „Sposób na Elfa”, „Elfie gdzie jesteś”, „Elf i pierwsza gwiazdka”, „Elf wszechmogący”, „Elf i dom strachów”. Pisarz zdradził dzieciom, że wkrótce na rynku pojawi się kolejna część przygód psa Elfa. W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 dzieci. Nie obyło się bez wielu pytań do autora, zarówno w trakcie spotkania, jak i po spotkaniu. Autor dzielnie złożył autografy w książkach oraz na specjalnie przygotowanych kartkach. Miłym akcentem były też wspólne pamiątkowe zdjęcia. Należy dodać, że po spotkaniu wszystkie książki Marcina Pałasza zniknęły z półek biblioteki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: