Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18497775 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Boguchwale

„Tomek Łebski niezły szczęściarz”

06-10-2016

Nie lada gratkę mieli w czwartek – 6 października 2016 r. młodzi czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale, którzy z ochotą zgromadzili się na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Boguchwale.

Tym razem młodzi klubowicze mieli okazję, no i oczywiście wielką przyjemność „spotkać się” z jakże ciekawą postacią literacką – Tomkiem Łebskim, którego przygody spisała Liz Pichon. Bohater to prześmieszny, choć dopiero piątoklasista, uzdolniony plastycznie, co widać po jego rysunkach, karykaturach, no i niekonwencjonalnych efektach zdobniczych. Mowa tu oczywiście o sznurku, który służy młodemu bohaterowi do podkreślania walorów artystycznych swoich prac. O oryginalności młodego bohatera decydują nie tylko jego zdolności plastyczne. Ale i sposób ubierania czy też „bycia” najogólniej mówiąc. Tomek Łebski woli stare, rozczłapane buty od nowych buciorów, ciągle eksperymentuje, no i… ma starszą siostrę – Dankę. To już wiele wyjaśnia czytelnikowi. Ale nie do końca. Walcząc ze starszą siostrą o swoje przywileje – np. możliwość oglądania telewizji z przyjaciółmi, Tomek realizuje się artystycznie. Jego zespół – PZOMBIE, bierze udział w Bitwie Kapel Rockowiska. Z niewielkim efektem, nawiasem mówiąc. Ale nic to! Tomka nie tak łatwo zrazić. Chłopiec staje się trochę fanem EKO. To oczywiście po staraniach matki, by więcej przebywał na świeżym powietrzu a nie przesiadywał przed telewizorem. Sprzymierzeńcem tych działań jest ojciec Tomka – który konstruuje latawiec. O dziwo – ten obiekt latający z pomocą chłopca wznosi się w powietrze i leci coraz wyżej i wyżej… To tylko kilka z niezwykłych przygód Tomka Łebskiego – który myje włosy samoopalaczem, toczy walkę z workiem pełnym mąki, ma ciągle potyczki z wizytatorem szkoły, a na dodatek… rozsmakował się w czytaniu książki o Herbaciarni państwa Okruszkiewiczów. Może weźmiecie przykład z tego sympatycznego bohatera i sami poznacie tę niezwykłą historię… Polecamy gorąco! To książka, która rozświetli każdy, nawet najpochmurniejszy dzień. Irena Jakubiec Moderator Młodzieżowego DKK w Boguchwale

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: