Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19607133 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Błędowej Tyczyńskiej

Grzegorz Kasdepke: "45 puknięć w głowę"

03-11-2016

 „45 puknięć w głowę”, to kolejna pozycja poddana pod dyskusję w naszym klubie DKK. Należy zaznaczyć, że jest to książka inna niż omawiane przez nas dotychczas. Pierwsze co rzuca się w oczy, to że nie jest to typowa powieść. Autor wytłumaczył w niej 45 różnych pojęć, niejednoznacznych wyrażeń. Zrobił to jednak w nietypowy, ale przez to ciekawy sposób. Do wytłumaczenia podjętych zagadnień, użył m. in. formy opowiadania, komedii, wywiadu, baśni, sms-a, dziennika, notatki kryminalnej, rymowanki, dowcipu oraz wielu innych form wyrazu i gatunków literackich. Wydawać by się mogło, że książka nie przyciągnie naszej uwagi, że jest to typowy groch z kapustą. Jednak jest wręcz odwrotnie. Różnorodność zastosowanych form przekazu, ciekawe wytłumaczenie, które diametralnie różni się od tego, które oferuje np. słownik czy encyklopedia, pomysłowość sprawiają, że książkę czyta się z przyjemnością i uśmiechem na twarzy. Zdecydowanie nie nudzi, tylko wciąga i zaciekawia. Tłumaczy rzeczywistość w zabawny sposób. Jestem pewna, że zainteresuje również dorosłych. Warto sięgnąć po nią razem z dzieckiem.

 

Agnieszka Wąsacz Koordynator DKK w Błędowej Tyczyńskiej

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: