Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19606978 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Błędowej Tyczyńskiej

Inauguracja DKK

04-07-2016

W tegorocznym Tygodniu Bibliotek została zainaugurowana działalność Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie odbyło się 13 maja 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Błędowej Tyczyńskiej, która jest filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku. Nasza grupa liczyła 7 osób. Było to pierwsze, wspólne tego typu spotkanie, więc potraktowaliśmy je, jako sposób do lepszego poznania się. Dyskutowaliśmy o ulubionych książkach, wrażeniach po ich przeczytaniu. Padały pytania czym dla każdego z nas jest książka? Okazało się, że wbrew pozorom, dzieci lubią czytać i chcą to robić. Czasem jednak mają problemy z dotarciem do interesujących je pozycji lub po prostu nie wiedzą, co chciałyby przeczytać. I tutaj zaczyna się rola nas dorosłych, zarówno bibliotekarzy jak i rodziców. Jest to też świetne pole do działania dla DKK. Dzieci zastanawiały się dlaczego chcą być jego członkami oraz czego oczekują po spotkaniach. Wspólnie będziemy pracować nad tym, abyśmy wszyscy dobrze się czuli w naszej nowej grupie i być może przyciągnęli do niej jeszcze innych członków. Aby trochę urozmaicić wspólnie spędzony czas, było też kilka zabaw integracyjnych. Na zakończenie przygotowaliśmy jeszcze ramowy plan funkcjonowania naszego DKK. Każdy z uczestników otrzymał też książkę, o której będziemy dyskutować w czerwcu, na naszym następnym spotkaniu. Będzie to „Poradnik hodowcy aniołów” Grzegorza Kasdepke.

 

Agnieszka Wąsacz Moderator Dziecięcego DKK w Błędowej Tyczyńskiej

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: