Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23363785 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Zabratówce

Julie Kagawy: "Talon"

09-11-2015

Październikowe spotkanie DKK I like it było poświęcone powieści młodzieżowej Julie Kagawy „Talon”. Zrecenzowania tej książki podjęła się klubowiczka Karolina Ciura.

"Samotnie upadną, razem powstaną…

Zakon Świętego Jerzego od wieków poluje na smoki, którym udało się przetrwać ukrywając się pod ludzką postacią. Stworzyły organizację – Talon, w której każdy smok ma wyznaczone swoje miejsce. Główną bohaterką książki jest nastoletnia Ember Hill, która zostaje wysłana wraz z bratem bliźniakiem z misją do słonecznej Kalifornii, gdzie muszą zintegrować się z ludźmi. Dziewczynie bardzo szybko zaczyna podobać się ludzkie życie, spotkanie się z przyjaciółmi, wylegiwanie się na plaży Zaczyna zapominać po co tak naprawdę się tam znalazła. Nawet nie zdaje sobie sprawy, że święty Jerzy już jest na jej tropie. Nastolatka nie może cieszyć się wolnością zbyt długo. Wkrótce zaczyna szkolenia pod okiem jednej ze smoczyc. Z czasem Ember przekonuje się, że to co Talon uważa za słuszne i dobre wcale takie nie jest. Kiedy poznaje zbiegłego smoka Riley'a odkrywa coraz więcej tajemnic organizacji. Ważnym bohaterem książki jest również Garret - żołnierz polujący na smoki. Jego misją jest odnalezienie smoczycy przebywającej w Kalifornii i zdobycie jej zaufania. Sam pomysł na fabułę jest ciekawy. Jednak zabrakło informacji o smokach, o tym jak żyją w Talonie. Autorka skupiła się głównie na pokazaniu życia Ember jako człowieka i jej relacjach z Garretem. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Początkowo akcja toczy się powoli, ale pod koniec nie można się oderwać od czytania. Książkę mogę polecić każdemu kto szuka lekkiej, fantastycznej powieści.”

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: