Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23363561 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Zabratówce

Eve Ainsworth: "7 dni"

09-11-2015

 Miłośnicy czytania z młodzieżowego DKK, który w ostatnim czasie przemianował się z Dołącz do Nas! Na I like it, uczestniczyły 8 października w IV Ogólnopolskiej Dyskusji DKK, która zgromadziła jednego dnia, o jednej godzinie 400 młodych osób. A wszystko po to, by porozmawiać o książce "7 dni" Eve Ainsworth. Poruszone w niej problemy każdy młody człowiek napotykał lub też napotka jeszcze na swej drodze przechodząc przez kolejne stopnie szkolnej edukacji i zmieniając środowiska. Autorka nakreśliła postać ofiary i kata, pokazując jednocześnie jak cienka dzieli je granica. Poniżej recenzja jaką powieść otrzymała w Zabratówce spisana przez jedną z uczestniczek.

„Szkoła - pozornie miejsce, w którym zdobywamy wiedzę oraz spędzamy czas ze znajomymi. Dla niektórych jednak chodzenie do szkoły jest ogromnym wyzwaniem. Czternastoletnia Jess jedna z bohaterek książki autorstwa Eve Ainsworth "7 dni" była dręczona przez dziewczyny ze swojej szkoły. Pomimo ciężkiej sytuacji w szkole ma ona kochającą siostrę oraz zapracowaną mamę. Codziennie musi zmagać się z obowiązkami domowymi oraz obelgami ze strony rówieśniczek. Drugą bohaterką jest Kez, jedna z dręczycielek Jess. Dziewczyna również nie ma łatwo w domu. Ojciec znęca się psychicznie i fizycznie nad nią i nad jej matką. Każdy rozdział powieści podzielony jest na dwie części: dzień widziany oczami Jess oraz ten widziany oczami Kez. Dzięki takiemu podziałowi książkę czyta się o wiele ciekawiej. 7 dni to tak niewiele, mimo to w tak krótkim czasie może odmienić się całe życie. Książka warta uwagi oraz głębszego zastanowienia się nad nią. Pokazuje czytelnikowi, że mimo przeciwności losu zawsze mamy ludzi, którzy nas doceniają i kochają i na pomoc których możemy liczyć. Zakończenie książki jest bardzo zaskakujące co jest dodatkowym plusem aby po nią sięgnąć.”

 

Patrycja Litwin
Młodzieżowy DKK I LIKE IT

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: