Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18561914 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Woli Mieleckiej

Richard Paul Evans : "Papierowe marzenia"

27-02-2015

23 lutego odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii Bibliotecznej w Woli Mieleckiej. Tematem dyskusji była książka Richarda Paula Evansa ,,Papierowe marzenia”. Uczestniczki spotkania miały okazję, by poznać bliżej postać autora i w miłej, domowej atmosferze podzielić się wrażeniami z przeczytanej książki.

R. P. Evans jest współczesnym pisarzem amerykańskim, autorem kilkunastu bestsellerowych powieści, przetłumaczonych na dwadzieścia dwa języki, które poznały i pokochały czytelniczki na całym świecie. W życiu prywatnym mężem, ojcem piątki dzieci, założycielem charytatywnej organizacji ,, The Christmas Box House International” na rzecz zaniedbanych i  wykorzystywanych dzieci.,,Jestem chrześcijaninem i wierzę, że trzeba robić wszystko, co w naszej mocy, by pomagać innym. Jestem tu, by świat stawał się lepszym miejscem” – tak powiedział autor o sobie w jednym z udzielonych wywiadów w czasie pobytu w Polsce w 2012 roku.  
Książka ,,Papierowe marzenia” poruszyła serca czytelniczek, zebranych na poniedziałkowym spotkaniu. Zachętą do przeczytania tej lektury niech będzie opinia Anny, członkini DKK. Powieść „Papierowe marzenia” mówi o lekcji życia, błędach, powrotach i o przebaczaniu. Evans w prosty sposób pisze o konsekwencjach decyzji podejmowanych w życiu.
Książka w ciepłych obrazach, bez zbędnego patosu opisuje sytuacje, które mogą przytrafić się w każdej rodzinie. Wychowujemy przecież dzieci, ale świat niesie im pokusy i pułapki. Autor zwraca uwagę na fakt, że to co zaszczepimy w świadomości naszych pociech pozostanie tam na zawsze. Nawet w sytuacji, gdy wydaje się, że Luke bardzo daleko odszedł od zasad, którymi kierował się jego ojciec to wraca jak biblijny „syn marnotrawny”. Chciałoby się powiedzieć - nie bójcie się wychowywać swoich dzieci i nie zaniedbujcie tego. Wychowanie to wyposażenie w wewnętrzne drogowskazy, do których sięga się w trudnych chwilach.
Ujmuje postać ojca, który z miłością czeka. Nie naciska, nie krzyczy i nie rozdziera szat a czeka i przebacza. Piękna i poruszająca postać, która z drugiego planu milczy z zatroskaniem.
 Tą współczesną wersję biblijnej przypowieści o synu marnotrawnym jednogłośnie określono jako piękną, wzruszającą i niezwykle pouczającą.
 
Moderator DKK Justyna Ryczek zaprasza na kolejne, marcowe spotkanie i do dyskusji nad książką Małgorzaty Szumskiej ,,Zielona sukienka”.

 

,,Papierowe marzenia” – recenzje czytelniczek DKK
 
Powieść „Papierowe marzenia” mówi o lekcji życia, błędach, powrotach i o przebaczaniu. Evans w prosty sposób pisze o konsekwencjach decyzji podejmowanych w życiu.Książka w ciepłych obrazach, bez zbędnego patosu opisuje sytuacje, które mogą przytrafić się w każdej rodzinie. Wychowujemy przecież dzieci, ale świat niesie im pokusy i pułapki. Autor zwraca uwagę na fakt, że to co zaszczepimy w świadomości naszych pociech pozostanie tam na zawsze. Nawet w sytuacji, gdy wydaje się, że Luke bardzo daleko odszedł od zasad, którymi kierował się jego ojciec to wraca jak biblijny „syn marnotrawny”. Chciałoby się powiedzieć - nie bójcie się wychowywać swoich dzieci i nie zaniedbujcie tego. Wychowanie to wyposażenie w wewnętrzne drogowskazy, do których sięga się w trudnych chwilach.
Ujmuje postać ojca, który z miłością czeka. Nie naciska, nie krzyczy i nie rozdziera szat a czeka i przebacza. Piękna i poruszająca postać, która z drugiego planu milczy z zatroskaniem.
    Anna
 
Powieść Richarda Paula Evansa pt. „ Papierowe marzenia”, którą przeczytałam będąc członkiem Dyskusyjnego Klubu Książki wywarła na mnie ogromne wrażenie, „ wyciskając nie jedną łzę”. Przede wszystkim ukazuje uniwersalne zasady, którymi powinien kierować się dojrzały i odpowiedzialny rodzic tj. bezwarunkowa miłość oraz umiejętność wybaczania bez względu na popełnione przez dziecko  błędy. Dodatkowo przepiękna fabuła oparta na biblijnym wątku przypowieści „O synu marnotrawnym” pozwala czytającemu wierzyć w dobre zakończenie całej opowieści, której lektura wciąga i nie pozwala odłożyć jej na bok. Ponadto autor pokazał schemat działania młodego człowieka ( Luke Crisp ), który w pewnym momencie ma wszystko, ale odrzucając rodzinę z każdym dniem zbliża się do nieuchronnego upadku społecznego, finansowego czy nawet psychicznego. Znajdując jednak pomoc odbudowuje powoli to, co stracił, marząc o możliwości rozmowy i przebaczenia ze strony tych, których skrzywdził. Powyższe treści opisane na kolejnych stronicach zawierają dużą dawkę emocji oraz ukazują potęgę miłości – uczucia, które nic nie kosztuje, ale ma ogromny wpływ na życie ludzi.Przepiękna i wzruszająca opowieść, którą gorąco polecam i zachęcam do jej przeczytania.                                                                                                                      
Agnieszka
 
Książka bardzo mi się podobała, przeczytałam prawie jednym tchem. Poruszono w niej problem syna marnotrawnego, który stacza się na samo dno. Wyciągnięta ręka dobrego człowieka pomaga mu wrócić do życia. Znajduje pracę i zaczyna pomagać innym.
Polecam gorąco!                                                                                     Irena
 
Książka R.P.Evansa ,,Papierowe marzenia” przypomina powrót syna marnotrawnego. Luke miał kochającego ojca, duże pieniądze, luksusowe mieszkanie. Wszystko to stracił pod wpływem nieodpowiednich osób i złych decyzji. Można powiedzieć, że przeszedł szkołę życia, Musiał radzić sobie sam. Zrozumiał po długim czasie, że źle postępuje. Wrócił do ojca. Razem uratowali firmę. Ojciec mu wszystko wybaczył. Luke musiał stracić prawie wszystko, aby docenić to, co miał.
                                                                                                                    Aneta
 
Książka ,,Papierowe marzenia” bardzo mnie urzekła. Ukazuje wielką miłość ojca do syna i odwrotnie. Mówi też o przebaczeniu i nadziei.
Zachęcam do przeczytania!
                                                                                                                Genowefa
                                                                                                                                                         
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: