Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16234250 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Torkach

Jodi Picoult: "Pół życia"

28-08-2015

W ostatni tydzień wakacji, czyli 27.08.2015 roku odbyło się kolejne spotkanie DKK w Torkach. W ten piękny, słoneczny dzień członkowie Klubu mieli okazję porozmawiać o książce Jodi Picoult – „Pół życia”.

Nietuzinkowa książka, gdyż sami bohaterowie są wyjątkowi. Dzieje się tak przez ich mocne charaktery i osobowości. Autorka niezwykle precyzyjnie opisała losy rodziny Warren. Interesujący wątek o wilkach i pasji do tych zwierząt. Tym bardziej realistyczny, gdyż oparty na wspomnieniach Shauna Ellisa, który zamieszkał z wilkami w celu ich lepszego poznania.

 
Powieść porusza tematy etyczne, które mogą dotknąć każdego z nas. W tym przypadku była to decyzja jednego z bohaterów o tym, czy odłączyć od aparatury podtrzymującej życie bliskiej mu osoby. Jest to być może jedna z najtrudniejszych życiowych decyzji. Rodzi ona spory i konflikty, a dodatkowo staje się okazją do wyjaśnienia spraw z przeszłości bohaterów książki.
 
Książka Jodi Picoult to jedna z najlepszych jej powieści jakie ukazały się do tej pory. Mistrzowskie zbudowanie dramatu rodzinnego, pokazanie ludzkiego charakteru i zmagań, sprawia, że powieść czyta się z pasją i zainteresowaniem. Członkowie DKK w Torkach byli pod wrażeniem historii, którą opisała Picoult.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: