Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18561853 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Straszydlu

Jodi Picoult: "Bez mojej zgody"

24-04-2015

Podczas trwających ferii zimowych klubowiczki DKK spotkały się w dn.13.02.2015 r.

Inspiracją do omawiania była tym razem książka Jodi Picoult "Bez mojej zgody".
Autorka cieszy się dużą popularnością również wśród klubowiczek.Jest to niewątpliwie wstrzasająca  opowieść przedstawiająca rodzinę Fitzgerald i jej problemy. Córka ich  jest chora na białaczkę, Decydują się więc na poczęcie drugiej córki Anny in vitro , która od pierwszego dnia narodzin przechodzi kilkanaście operacji, by ratować życie swojej siostrze, Nie może ona normalnie żyć jak rówieśnicy gdyż jej cały czas wypełnia pobyt w szpitalu będąc dawca dla siostry. Czuje się ona samotna i niekochana , rodzice cały swój czas poświęcają córce chorej na białaczkę Kate.Chociaż ona również kocha siostrę pragnie jednak decydować o swoim życiu. Gdy dochodzi do tego, że ma ona oddać siostrze nerkę pozywa rodziców do sądu, aby uzyskać samodzielne decydowanie
o zabiegach medycznych wykonywanych na niej.Czy rodzice  mieli więc prawo robić z niej dawcę dla chorej córki? Zakończenie powieści jest szokujące i nie przewidywalne zmusza do refleksji,że trzeba doceniać to co mamy i żyć pełnią życia, bo nie wiadomo co może nas nieoczekiwanego w życiu  spotkać.

 

Solecka Małgorzata

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: