Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18562130 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Stalowej Woli

Eric Weiner: „Poznam sympatycznego Boga”

28-01-2015

 Poznam sympatycznego Boga

Czy można sobie wybrać religię i Boga, kierując się własnymi potrzebami i upodobaniami, niezależnie od kultury i tradycji, w jakich człowiek został wychowany? To temat książki Erica Weinera „Poznam sympatycznego Boga”, który omawiali uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki na kolejnym spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza.

Autor zdaje sobie sprawę, że chociaż poznał wiele praktyk religijnych, nigdy nie próbował stosować ich w swoim życiu. W procesie selekcji z setek religii autor wybiera osiem, które zamierza „przetestować” osobiście: islam, chrześcijaństwo, judaizm, buddyzm, taoizm, realianizm, szamanizm oraz neopoganizm.

Nic dziwnego, że wśród uczestników DKK wywiązała się ożywiona dyskusja. Omawiano m.in. sufizm czyli nurty mistyczne w islamie. U sufich to serce służy do postrzegania i zdobywania wiedzy. Jedna z czytelniczek przyniosła sufistyczne przykłady i cytaty z twórczości znanych pisarzy czy poetów oraz aforyzmy. Inna podzieliła się z kolei swoimi wrażeniami ze spotkaniem z islamem podczas wycieczki z Turcji. Opowiadała o tańcach derwiszów, pokazywała zdjęcia meczetów.

A kolejne spotkanie DKK 11 lutego, o godzinie 18 w budynku biblioteki przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Tym razem tematem rozważań będzie książka Sarah McCoy „Córka piekarza”. Serdecznie zapraszamy stałych i nowych miłośników dobrej literatury!

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: