Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18561903 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Ropczycach

Ewa Barańska: "Nie odchodź, Julio"

07-12-2015

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 27 listopada rozmawialiśmy o powieści Ewy Barańskiej "Nie odchodź, Julio". Klubowiczów zainteresowała osoba autorki - rzeszowianki, która szukając pomysłu na życie po trudnych zmianach, jakie zafundowała jej choroba - sięgnęła po pióro i zaczęła pisać. Zaczęła pisać, i to z powodzeniem, książki dla wymagającego czytelnika, jakim jest młodzież. "Nie odchodź, Julio" pozornie opisuje pierwsze doświadczenia miłosne młodych ludzi pochodzących z różnych środowisk społecznych i  wyznających różne wartości. W trakcie czytania okazało się, że ta książka przemyca o wiele ważniejsze treści, o których niekiedy ciężko się z młodymi ludźmi rozmawia. Nasze Czytelniczki poddały ostrej ocenie dojrzałych bohaterów powieści - rodziców tytułowej Julii. Mimo wszystko bardzo kochani i tłumaczeni przez umierającą córkę, państwo Medyńscy nie zawsze zachowywali się właściwie, ich podejście do nastoletniej dziewczyny pozostawiało wiele do życzenia. Zdaniem czytelniczek - powieści dla młodzieży, które tak chętnie wypożyczają młode dziewczęta powinny także czytać ich matki, a wówczas  łatwiej by im było spojrzeć  na świat oczyma nastoletnich córek.

                                                                                                                                                             Agnieszka Szela
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: