Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18561833 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Ropczycach

Lisa Genova: "Motyl"

12-03-2015

 

26 lutego na Dyskusyjnym Klubie Książki omawialiśmy książkę Motyl Lisy Genovy. Autorka książki – z wykształcenia doktor nauk medycznych w dziedzinie neurobiologii opisuje historię kobiety, profesor Harvardu, u której zdiagnozowano chorobę Alzheimera o wczesnym początku.
Powieść pisana jest w pierwszej osobie, z perspektywy chorej prof. Alice Howlan, która nie ma oglądu całej sytuacji, nie wie co dzieje się w umysłach innych, zwłaszcza jej  bliskich, obserwuje tylko rzeczywistość, coraz mniej dla niej zrozumiałą.
Zastanawialiśmy się także, jaki wpływ miała choroba na jej życie, na relacje w pracy, z dziećmi, z mężem. Podczas choroby Alice przewartościowała wiele spraw i zrozumiała, co w życiu jest najważniejsze.
Czytelnicy zwrócili także uwagę na doskonałe tłumaczenie powieści na język polski, co również ma niebagatelny wpływ na przyjemność czytania.
Warto dodać, że Julianne Moore, grająca w adaptacji tej książki pt. Still Alice, otrzymała za nią  ostatnio Oscara w kategorii najlepsza rola pierwszoplanowa. W filmie wystąpili także Kristen Steward i Alec Baldwin.
                                                                                                          Agnieszka Szela
 
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: