Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18561744 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Racławówce

Nicholas Sparks:„Jesienna miłość”

21-05-2015

Czy istnieje miłość idealna, wieczna -aż po grób? Miłość o jakiej każda z nas marzy…Takie pytanie zadawały sobie czytelniczki DKK w Racławówce, które na zakończenie tygodnia bibliotek spotkały się 15 maja w piątek 2015 r.   W powieści N. Sparksa zdarzyła się naprawdę. Zaczęło się od przyjaźni. Zanim zrodziło się prawdziwe uczucie, musiał upłynąć pewien czas.  Ona trochę dziwaczka, z nieodłączną Biblią w ręku, niemodnie ubrana- córka pastora Hegberta Sullivana- Jamie oraz On-syn bogatych rodziców: Landon Carter. Przy Jamie, każdy stawał się lepszy, ona sama zawsze starała się widzieć w każdym człowieku tylko jaśniejsze strony. To postać pełna ciepła, łagodności i dobroci.

Beztroski siedemnastolatek, Landon Carter, rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej. Jego ojciec kongresman pragnie, by syn zrobił karierę - tymczasem Landon, podobnie, jak reszta klasy, nie zaczął jeszcze zastanawiać się, co zrobić z dorosłym życiem. Na swej drodze spotyka Jamie, dziewczynę tak inną od pozostałych. Pewnego dnia „Kopciuszek” przemienia się w piękną księżniczkę i Landon zakochuje się bez pamięci. Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? Czy marzenie Jamie aby wziąć ślub spełni się? Zapraszamy do lektury już dziś! Dwuosobowa narracja sprawia, że możemy dokładnie wejść w sferę odczuć obojga bohaterów; dodam jeszcze że powieść została zekranizowana i jej polska wersja :”Szkoła uczuć” jest dość monotonna czego nie można zarzucić książce.
Na spotkaniu dyskutowałyśmy też o twórczości AGNIESZKI LINGAS-ŁONIEWSKIEJ, która będzie naszym gościem już PIĄTEK 22 MAJA O GODZ.17:00.    
WSZYSTKICH FANÓW JEJ TWÓRCZOŚCI SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Oprac. H. Kuleta-moderator DKK w Racławówce.
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: