Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18561730 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Racławówce

Antonina Kozłowska: "Kukułka"

14-12-2015

Antonina Kozłowska w swojej powieści pt. ”Kukułka” przedstawia portrety psychologiczne dwóch kobiet reprezentujących jakby dwa światy.
Świat Marty zawsze elegancko ubranej, pachnącej dobrymi perfumami która pracuje  w dużej firmie i nie brak jej niczego poza… no właśnie-poza dzieciątkiem, którego tak bardzo pragnie.
 Mąż Marty, Filip  bardzo ją kocha i gotów jest uczynić wszystko aby tylko uszczęśliwić swoją żonę: jest jej najlepszym przyjacielem i powiernikiem. Z drugiej strony, ukazana jest postać Iwony, której się nie powiodło. Nie ukończyła studiów, pracuje jako woźna w szkole i jest samotną matka dwójki dzieci.

Kobieta ledwo wiąże koniec z końcem, dlatego podejmuje decyzję aby urodzić dziecko innej kobiecie za pieniądze, które w części rozwiązały by problemy; chociażby te, dotyczące chorego na astmę synka.Marta bardzo pragnie mieć dziecko, ale kolejne ciąże nie mają szansy przetrwania, dlatego ostatecznie oboje z Filipem decydują się wynająć surogatkę i trafiają na Iwonę.
Czy Iwona odda Marcie dziecko, które nosiła w łonie 9 miesięcy ?
Trudne tematy zawarte w powieści trafiły na podatny grunt do dyskusji: czytelniczki  z Racławówki brały aktywny udział i widać ze książka przypadła wszystkim do gustu.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w Nowym Roku -13 stycznia 2016 r. a tematem spotkania będzie książka pt. :”Pacjentka z sali numer 7”
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: