Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18561919 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Przeworsku

Walerij Paniuszkin: "Rublówka"

26-10-2015

Reportaż Walerija Paniuszkina „Rublowka” był kolejną książką omawianą na spotkaniu DKK 16 października. Po reportażach Jacka Hugo-Badera i „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” Swietłany Aleksijewny to już trzecia lektura z tego gatunku czytana w naszym klubie. I tak się składa, że wszystkie dotyczą tego samego kraju - Rosji i jej mieszkańców. „Rublowka” to w lekki sposób podana opowieść o skomplikowanej rosyjskiej rzeczywistości, o ich sposobie myślenia. Jest to jakby przewodnik po tym niezwykłym, luksusowym miejscu. Autor otwiera przed czytelnikiem świat podmoskiewskiego osiedla zamieszkałego przez elity władzy, oligarchów i przedstawicieli półświatka. Pośród wspaniałych rezydencji, pałaców i zamków nawiązujących do wszystkich znanych epok historycznych toczy się życie według określonych reguł gry, gry w której wszyscy muszą uczestniczyć. Gracze są bardzo zhierachizowani, a niepokora bywa przyczyną wyrzucenia z gry. Od talentu gracza zależy jak długo utrzyma się w grze. Paniuszkin przedstawia nam to z pozycji obserwatora, celnie opisując jak władza kształtuje rosyjską rzeczywistość. Ironiczna, napisana z poczuciem humoru książka dla czytelników lubiących zgłębiać kwestie władzy i pieniądza. 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: