Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18561699 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Przeworsku

Wanda Majer-Pietraszak: "Kwitnący kwiat tamaryszku"

18-07-2015

 Wakacyjne spotkanie naszego klubu poświęcone było odpowiedniej na ten czas lekturze – książce Wandy Majer-Pietraszak „Kwitnący krzew tamaryszku”, która już samą urokliwą okładką zachęca do sięgnięcia po nią w letnie popołudnie. Bohaterkami tej powieści są cztery przyjaciółki , dojrzałe już kobiety, zawsze bliskie sobie .Gdy życie da im popalić podnoszą się wzajemnie na duchu, są lojalne w tej przyjaźni i zawsze mogą na siebie liczyć. I w zasadzie to byłby temat przewodni tej książki. Znajdziemy w niej jeszcze, jak w wielu polskich powieściach trochę polukrowanej rzeczywistości, trochę miłości i dużo wzajemnej życzliwości, czyli czegoś co powinniśmy mieć zawsze w zasięgu ręki. Nie zabraknie też negatywnych emocji i problemów – smutku, gniewu. odrzucenia, alkoholizmu i tęsknoty. Na plus możemy przypisać autorce umiejętność odmalowywania słowem scen i obrazów. Podsumowując jest to”leżakowa książka” na wakacje.

H.Jasnosz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: