Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16241162 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Osieku Jasielskim

Spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem

15-05-2015

Najważniejsze to nie przestawać nigdy szukać odpowiedzi.” – z filmu „Kontakt” w reż. Roberta Zemeckisa

To motto jednej z powieści Krzysztofa Koziołka pt.”Bóg nie weźmie w tym udziału”.
A kim jest AUTOR? Dziennikarzem, pisarzem, miłośnikiem żużla, podróży i baaardzo miłym, kontaktowym, sympatycznym człowiekiem.
    Mogli się o tym przekonać uczestnicy spotkania z pisarzem, które odbyło się 13 maja 2015r. w sali Centrum Informacji Turystycznej w Osieku Jasielskim. Przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Osieku J. od kilku lat prężnie działa młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki,  w ramach którego gimnazjaliści, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego i pań bibliotekarek, rozmawiają o poznanych książkach.
     Na spotkanie autorskie z Panem Krzysztofem Koziołkiem przyszli nie tylko członkowie DKK, ale również inni gimnazjaliści. Przecież pisarze nie są częstymi gośćmi w naszej miejscowości!
W salce zastaliśmy scenerię jak w filmie kryminalnym, poczuliśmy dreszczyk emocji  i ogarnęła nas zwykła ciekawość: Jak będzie?
Było ciepła, przyjazna atmosfera. Pan Krzysztof opowiadał o sobie, pracy dziennikarskiej  i początku kariery pisarskiej. Zdradził, jak rodzą się pomysły na fabułę powieści, gdzie „poszukuje” bohaterów i jak stara się zainteresować czytelnika swoją książką, aby nie zniechęcić, lecz sięgnąć po następną. Zachęcał uczniów do czytania i podawał mnóstwo przykładów na korzyści płynące z umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną. Było trochę zabawnie, ale uzmysłowiło tym, którzy nie widzą sensu w zdobywaniu wiedzy, że warto być mądrym!
W drugiej części spotkania młodzież zadawała pytania pisarzowi, który wyczerpująco objaśniał i zaspokajał ciekawość czytelników.
Na zakończenie wręczyliśmy naszemu gościowi pamiątkowy album o Gminie Osiek Jasielski, chętni mogli otrzymać dedykację od autora.
Każdy uczestnik na pewno z przyjemnością będzie wspominał niecodzienne spotkanie   z pisarzem powieści kryminalnych i sensacyjnych Krzysztofem Koziołkiem.
                                                                            Zofia Ciomcia
 
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: