Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
25380337 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nosówce

Dariusz Rekosz: "Skarb królów"

26-05-2015

 Tuż przed wizytą  autora książki, młodzi klubowicze w dn.21 maja 2015 r. dyskutowali o życiu  i twórczości Dariusza Rekosza oraz  o  jego książce: Skarb królów.  Akcja toczy się w małej miejscowości-Sosnowo. Główni bohaterowie to Wojtek i jego tata antykwariusz, Gośka-koleżanka z klasy,  ich nauczycielka Pani Irena oraz niejaka  Alicja Łabądź.                                                     Wojtek wraz z tatą Tomaszem mieszka w przedwojennej willi, cechującej się pewnym klimatem  i urokiem. Dodatkowego smaku dodaje fakt, że na parterze tejże willi znajduje się antykwariat prowadzony od lat przez rodzinę Wojtka,  antykwariat z duszą, wypełniony po sufit księgami, starymi dokumentami i tajemniczymi papierami. 

Pewnego popołudnia do antykwariatu rodziny Sokołów wstępuje pewien Niemiec, pyta o starą encyklopedię, przegląda ją, a następnie wykorzystując chwilę nieuwagi Tomasza, wyrywa jedną  z kartek i ucieka.Co takiego znajdowało się na tej stronicy starej księgi? Jaką tajemnicę zawierała?Wojtek wraz z tatą czują, że Niemiec jest na tropie niesamowitej zagadki i oczywiście postanawiają stanąć w szranki z tym wielce podejrzanym jegomościem i odkryć tę tajemnicę przed nim.  Pomagają im w tym dwie  panie: koleżanka z klasy Wojtka, Gośka i ich wychowawczyni, nauczycielka historii, Irena. Ciekawiej robi się, gdy czytelnik dowiaduje się, że poszukiwanym przez wszystkich przedmiotem jest Szczerbiec, miecz koronacyjny królów polskich. Jest wiele niebezpiecznych momentów i wątków rodem z powieści kryminalnych.Tych wszystkich, którzy są ciekawi dalszych losów bohaterów i rozwiązania zagadki Szczerbca -Zapraszamy do lektury już dziś!

Moderator DKK w Nosówce-Halina Kuleta

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: