Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
25420448 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nosówce

Maciej Orłoś: "Kuba i Mela - dodaj do znajomych"

18-05-2015

 

„KUBA I MELA-DODAJ DO ZNAJOMYCH”
„Kuba i Mela-dodaj do znajomych” to pierwsza część cyklu książek  autorstwa Macieja Orłosia,  znanego  dziennikarza, a jednocześnie ojca głównych bohaterów.
Jest to prawdziwa opowieść o życiu rodzeństwa-siedmioletniej Meli  i jedenastoletniego Kuby-prywatnie dzieci Macieja Orłosia. Książka pełna jest ciepła i humoru, gdzie często śmiejemy się z samych siebie bo wady dorosłych to także nasze wady. Kuba i Mela przeżywają podobne problemy jak tysiące innych polskich dzieci. Ukazane w kontekście rodziny uświadamiają nam, że pokolenie dorosłych w oczach dzieci-uważnych obserwatorów nas dorosłych; jest bardzo zabawne i często nie rozumie prawdziwych problemów przeciętnego nastolatka. Kuba bez skutku stara się nauczyć tatę gry w popularną karciankę . Odzywki typu: Jak mi nie kupisz I –Poda to będę wyrzutkiem klasowym, są na porządku dziennym i chyba nam coś przypominają… Rodzina Kuby jest dość zgrana ale nie do końca zgodna, często wynikają w niej kłótnie najczęściej z powodu drobiazgów i zawrotnego tempa życia.
Książka skierowana jest nie tylko do najmłodszych czytelników. Wspólna głośna lektura „Kuby i Meli” rozbawi zarówno dzieci, jak i umęczonych codzienną ciężką pracą rodziców. Opatrzone tekstami w dymkach znakomite rysunki Henryka Sawki są doskonałym, ironicznym uzupełnieniem historii przedstawionych w książce.
Dzieciom DKK w Nosówce, które spotkały się w tygodniu bibliotek-12 maja 2015 r. podobały się perypetie dwojga rodzeństwa i stwierdziły że w ich codziennym życiu też często się zdarza popadać w konflikty w szkole i w domu z rodzeństwem, też zapominają o odrobieniu lekcji i marzą o tym aby w ogóle zlikwidować prace zadawane do domu.                                                                                                                      
Następne spotkanie odbędzie się już we wtorek-19 maja. Będziemy dyskutować o książce Dariusza Rekosza pt. :”Skarb królów” oraz o życiu  i twórczości pisarza który będzie naszym gościem 26 maja o godz.11:00
 SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: