Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23401826 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nisku

"Przepiórki w płatlkach róży"

01-09-2015

Dnia 20.08.2015 r. odbyło się spotkanie DKK, na którym omawiana była książka pt. ’’Przepiórki w płatkach róży’’.

 
Przedstawiam recenzje 2-ch klubowiczek:
 
Pani Zgierska-Beling-Kalina:
 
Książka pt.” Przepiórki w płatkach róży’’ jest oryginalną historią o zakazanej miłości, pełną magii oraz alchemii smaków. Jest to opowieść o wielkiej miłości do mężczyzny , a także ogromnej pasji gotowania. Główną bohaterka jest cioteczna babka autorki -Tita, która bez pamięci lecz z wzajemnością zakochała się w Pedro. Niestety od początku było to uczucie skazane na niespełnienie, ponieważ Tita jako najmłodsza córka w rodzinie, zgodnie z meksykańską tradycją, nie mogła wyjść za mąż . Jej obowiązkiem była opieka nad matką oraz rola głównej kucharki domu. Jedynym sposobem na okazanie uczuć swojemu wybrakowi były wyszukane w smaku- sporządzane przez nią potrawy , które pod wpływem jej uczuć, nastroju wywoływały u spożywających je gościach dość dziwne i nieoczekiwane zachowania.
Książka ta jest przepełniona magią w postaci ciągu nieoczekiwanych zdarzeń, które są wynikiem ludzkiej krzywdy i niespełnionej miłości. Pomimo odległych czasów jest to historia ponadczasowa i każdy z nas może z niej wyciągnąć dla siebie wnioski. Jest to bardzo ciekawa i zaskakujaca historia o sile wielkiej miłości, którą warto przeczytać. 
 
                                                                      
Pani Brzuchacz Elżbieta:
           
Opowieść o losach ciotecznej babki autorki- Tity.  Melodramatycznie przedstawione życie kobiety, która będąc najmłodszą córką musi zająć się matką aż do jej śmierci przez co nie może wyjść za mąż. Miłość jej życia Pedro Muzquiz postanawia poślubić jej starszą siostrę aby być blisko ukochanej.   Gdzieś w Meksyku na farmie żyje rodzina, w której każdy z jej członków skrywa jakaś tajemnicę. Centralnym miejscem akcji jest kuchnia ,gdzie Tita - posiadająca  szczególny dar do gotowania , w przygotowywanych przez siebie potrawach wyraża w nich przepełniające ją uczucia. W magiczny, baśniowy sposób przeplatają się smaki, zapachy i emocje. Fantazje, indiańskie rytuały duchy – powodują ,że wiele wydarzeń dzieje się na pograniczu fikcji rzeczywistości. Nawiązująca do tradycji starych kalendarzy, podzielona na dwanaście miesięcy- rozdziałów powieść dostarcza nowych wydarzeń oraz przepisów na niecodzienne potrawy.
Pedro i Tita  tak bardzo się kochają , że ich gorące uczucie powoduje śmierć i pożar wszystkiego co było wokół nich, żeby na zgliszczach wyrosło nowe, piękniejsze życie, pełne prawdziwych i spełnionych uczuć.
Historia rodziny, pełnej tajemnic i niecodziennych wydarzeń oraz typowe dla baśni przeplatanie fikcji z rzeczywistością dostarczającą wiary w sprawiedliwość i zwycięstwo dobra nad złem.
Delikatna, zmysłowa i nieco smutna opowieść o zakazanej i długo niespełnionej miłości.
Polecam wszystkim lubiącym romantyczno-dramatyczne historie.
                                                                                                                                                 Ewa Kiełb
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: