Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18557377 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nagoszynie

Andrzej Maleszka: "Magiczne drzewo. Gra'

01-12-2015

25.11.2015 r.  spotkali się Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci działającym przy Bibliotece Publicznej w Nagoszynie, na którym omawiano książkę Andrzeja Maleszki pt.,, Magiczne drzewo - Gra ''.

„Magiczne drzewo. Gra” Andrzeja Maleszki to powieść przygodowa pełna zaskakujących zwrotów akcji o szczęściu, pechu i przyjaźni.
W piątej części, bijącej rekordy popularności na całym świecie, serii "Magiczne drzewo" pt. "Gra", Kuki, Gabi, Blubek oraz Budyń muszą zmierzyć się z klonem Kukiego (znów). Tak, sobowtór chłopca powrócił i szuka nowego, magicznego przedmiotu, który mógłby spełniać jego żądania.Klon dokonuje włamania, chcąc zdobyć magiczny przedmiot. Jednak ochrona płoszy go, wskutek czego sobowtór gubi niezwykłą rzecz. Pozostaje tylko jeden problem.
Ochroniarze rozpoznają prawdziwego Kukiego jako groźnego włamywacza. Chłopiec nie ma jak udowodnić, że to Ikuk(klon) popełnił przestępstwo, nie Kuki. Nawet Czerwone Krzesło nie może go oczyścić z zarzutów, gdyż nikt nie może z niego korzystać przez najbliższy rok.
Chłopiec wraz z przyjaciółmi, rozpoczyna niebezpieczny pościg za klonem, w czasie którego znajduje tajemniczą, czerwoną kostkę. Przedmiot posiada trzy ścianki z cyfrą jeden i trzy z szóstką. Jednak jakie są magiczne właściwości kostki? Czy na pewno jakieś ma? A może to zwykła zabawka? Takie pytania zadają sobie dzieci, gdy znajdują ten przedmiot. Jednak jest ktoś, kto udzieli im paru odpowiedzi, choć ten ktoś nie jest ani zbyt ludzki, ani uczciwy. Jest to robot-skorpion Korto, poszukiwacz magicznych przedmiotów, pracujący dla Ikuka. Przyjaciele postanawiają zabrać go ze sobą, aby dowiedzieć się czegoś więcej o kostce. Jednak czy Korto jest na tyle godny zaufania?
Książka ,,Gra’’ jest piątą częścią serii ,,Magiczne drzewo’’. Jest napisana prostym językiem, a akcja toczy się szybko.
Uważamy z Klubowiczami, iż ,,Gra’’ zaadresowana jest do nieco młodszych czytelników, choć i starsi znajdą w niej coś dla siebie. Ogólnie książkę oceniamy jako dobrą. Jest w niej mnóstwo magicznych zdarzeń. Została ukazana też siła przyjaźni Kukiego, Gabi, Blubka i nawet Budynia. Dlatego zapraszamy do przeczytania piątej części tej serii, zwłaszcza stałych czytelników, gdyż myślimy, iż będzie im się lepiej czytało tę powieść, niż tym, którym wcześniejsze przygody bohaterów są obce.
 
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: