Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18557456 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Mielcu

Henning Mankell: "O krok"

14-08-2015

Mielecki DKK „O krok”…

 
Spotkanie wakacyjno-lipcowe „mieleckiego dekaku” odbyło się w plenerze. W sprzyjającej aurze, przy ognisku dyskutowaliśmy o książce Henninga Manella „O krok”.
             Tradycyjnie kryminał mieści się w pewnej konwencji pisarstwa Manella. Akcja powieści umiejscowiona w Ystad, małym mieście portowym w Szwecji. Śledztwo prowadzi komisarz Kurt Wallander. 
Kryminał rozpoczyna się śmiercią miejscowego policjanta. W dochodzeniu wychodzi na jaw, że prowadził on własne śledztwo w tajemnicy przed współpracownikami. Mnożą się kolejne niewiadome. Intryga przybiera na sile. Autor z wyczuciem dawkuje kolejne wskazówki dotyczące zbrodni. Czytelnik śledząc procesy myślowe komisarza sam staje się uczestnikiem śledztwa. Sama postać Kurta Wallandera jest złożona i taka też jest akcja powieści - trzyma czytelnika w napięciu. Komisarz to inteligentny, obdarzony instynktem policyjnym mężczyzna. Postać nieszablonowa, ciekawie scharakteryzowana, której nieobce są ludzkie słabości.
Sama książka stanowi także bogate źródło współczesnej Szwecji, obnaża obyczajowość, problem y tego kraju. Na tych bolączkach osnuta jest fabuła tej książki.
Kryminał idealny na wakacje. Gorąco polecam.
 
                                                                                   Marta N.
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: