Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23402311 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Mielcu

„Malownicze” … czyli spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel

09-09-2015

Magdalena Kordel, autorka wielu książek, w tym popularnego cyklu Malownicze spotkała się z  Klubowiczami DKK, 8 września 2015 r.

Autorka zadebiutowała powieścią 48 tygodni dziesięć lat temu. Od tego czasu powstał szereg innych książek, m.in. powieści z cyklu Malownicze oraz Uroczysko; Sezon na cud czy Wino z Mawiną.

Książki Magdaleny Kordel łączą wątki obyczajowe z romansem. Jej powieści tchną ciepłem i niezwykłą kolorystyką. Autorka tworzy poruszające historie mądrych i silnych kobiet. W swoim niezwykle popularnych cyklu stworzyła Malownicze – miasteczko ukryte gdzieś w Sudetach, fikcyjne miejsce, gdzie czas i miłość leczą rany, które stało się azylem dla wielu czytelników. Jak sama podkreśla „Wymyśliłam Malownicze by przekonać samą siebie, że i ja kiedyś odnajdę swoje miejsce, a moja droga wreszcie stanie się prosta. Jeżeli można zaczarować rzeczywistość — właśnie wtedy tego dokonałam.”

Oprócz pisarstwa Magdalena Kordel prowadzi wraz z mężem agencję reklamowo-wydawniczą. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, usilnie też pragnie stworzyć domowe zoo – w jej kolekcji znajdują się już dwa koty i pies.

Na spotkanie autorka przybyła wraz  z mężem, który „przeprowadził” wywiad ze swoją żoną. Magdalena Kordel opowiadała o swoim warsztacie pisarskim, podróżach, duchach i przedwojennym Lwowie oraz odpowiadała na pytania czytelników. Po spotkaniu pani Magda podpisywała swoje książki.

W spotkaniu uczestniczyło około trzydzieści osób.  W bardzo sympatycznej atmosferze upłynęło nam półtorej godziny w duchu Uroczyska i innych książek.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: