Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
17951573 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lutoryżu

Spotkanie z Martą Fox

24-05-2015

 Kameralne spotkania mają swój czar

20 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej, w filii w Mogielnicy oraz w Lutoryżu odbyły się spotkania autorskie z Martą Fox – powieściopisarką, poetką, prozaikiem, felietonistką i eseistką. Spotkania zorganizowane zostały w ramach programu Instytutu Książki, Dyskusyjne Kluby Książki.

Marta Fox jest laureatką wielu nagród literackich – otrzymała dwukrotnie nagrodę IBBY w 1995 roku i w 2000 roku w konkursie „Książka Roku”, również dwukrotnie nagrodzona Grand Prix w Konkursie Literatury Miłosnej (Statuetka Miedzianego Amora) za prozę w 1989 roku i za poezję w 1994 r. W 2004 roku uhonorowana została Złotym Telefonem – odznaczeniem „Niebieskiej Linii” Ogólnopolskiego Pogotowia do Walki z Przemocą w Rodzinie, 2006 r. – Zasłużony dla Kultury Polskiej, 2013 r. – Nagroda Narcyza i Hanysa za twórczość literacką, 2014 r. – Nagroda Marszalka Województwa Śląskiego za osiągnięcia w literaturze. W swoim dorobku twórczym ma ponad 40 książek dla młodzieży i dorosłych.

Spotkanie w Lutoryżu miało bardzo kameralny charakter, odbyło się w stałym gronie czytelniczek zainteresowanych bliższym poznaniem twórców literatury.

Marta Fox opowiadała o swoim dzieciństwie, o rodzinie, zdradziła bardzo „intymne” szczegóły swego życia. Na tym polega chyba niezwykłość kameralnych spotkań, podczas których kontakt z autorem jest bardziej bezpośredni i bliski. Dużo mówiła też o swojej twórczości. Widać było zadowolenie autorki z faktu, że przyszłyśmy na spotkanie „przygotowane” tzn. czytałyśmy Jej książki. Marta Fox zauroczyła nas również swoją poezją, czytając wiersze z tomiku „Rozmowy z Miro”.                                                                 Swoją otwartością, ciepłem, poczuciem humoru autorka zaskarbiła sobie dużą sympatię wśród uczestniczek spotkania, które zadeklarowały chęć przeczytania kolejnych książek naszego gościa.

Oprac. Urszula Knutel

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: