Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18502171 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Leżajsku

Magia Indii - spotkanie z Pauliną Wilk

23-10-2015

W ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki 21.10.2015 r. w Bibliotece Publicznej w Leżajsku odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z Pauliną Wilk.

Paulina Wilk – to pisarka i reporterka młodego pokolenia. Autorka książki „Lalki w ogniu”, w której pokazała całkowicie inny od utrwalonego obrazu Indii. Poruszyła i wprowadziła do głównego nurtu dyskursu o Indiach, wiele kontrowersyjnych tez i tematów.
Na spotkaniu reporterka przedstawiła prawdziwość Indii, które mają dwa oblicza: to oficjalne, piękne i wspaniałe, przeznaczone dla turystów i polityków oraz to drugie, codzienne, prawdziwe, odarte z fałszu i blichtru. Ten kontrast okazuje się  szokujący. Jest tam wszystko. Wielka bieda i wielkie bogactwo. Niezwykłe uduchowienie i równie niezwykle cuchnący mur, pod którym załatwiają się przechodnie. Największy pałac prezydencki świata i największe slumsy. Indie są tak różnorodne pod względem etnicznym, kulinarnym oraz religijnym. Jest taki kawałek świata, który można poznawać wciąż od nowa.
Spotkanie pozwoliło poznać dalekie, egzotyczne i tajemnicze miejsca, odległe nie tylko geograficznie, ale również kulturowo. Autorka dzieliła się własnymi wrażeniami i przeżyciami ze swoich podróży, opowiadała o trudnościach, które musiała pokonać, a także o zabawnych sytuacjach. Relacja z wyprawy ubarwiona została  pokazem slajdów. Oprawę artystyczną przygotował jak zawsze wspaniale, zespół wokalny „Meritum” działający przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: