Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18498992 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Leżajsku

Izabela Pietrzyk: "Histerie rodzinne"

20-03-2015

Histerie rodzinne" Izabeli Pietrzyk to opowieść o rodzinie, przyjaźni, miłości i całej palecie męskich charakterów. Główna bohaterka, po wielu latach skrywania przemocy w związku, powraca do rodzinnego domu gdzie próbuje od nowa odbudować swoje poczucie wartości. Pomagają jej w tym siostra i przyjaciółka oraz siostrzenica. Na dalszym planie mamy ojca, matkę, siostrzeńca, szwagra oraz oczywiście swatanych mężczyzn.

Jest to książka o prawdziwym życiu, o prawdziwych ludziach i rodzinie w której aż kipi od emocji. A wszystko ujęte  słowami, które wywołują uśmiech na twarzy. Autorka doskonale opisuje relacje damsko-męskie i to jak różną formę może przybrać związek dwojga ludzi.Zwariowana historia rodziny Wiktorii nie pozwala na chwilę nudy. Gama przedstawionych przez autorkę charakterów jest przeogromna i każdy w tej książce ma coś do powiedzenia. Każdy z bohaterów ma zdanie na każdy niemal temat i swój własny pomysł na życie, co w rezultacie musi prowadzić do sporów, konfliktów i zabawnych nieporozumień.
W powieści odnaleźć można wiele zabawnych dialogów, celnych spostrzeżeń, niezwykłych pomysłów...Ogłoszenie na portalu randkowym
„Szukam kobiety bez nałogów, inteligentnej, uroczej, o szczupłej budowie ciała, ozdoby domu, kochającej życie, dostrzegającej jego piękno i moje też, pełnej optymizmu, ufności, radości ciepła, wyrozumiałej, bezkonfliktowej… - ma chłop przegwizdane cmokneła Wika. - Szanse na to ,że zalogowała się tu Matka Boska są znikome”Sms Mirka do Emali
„Tak. Jestem u Justyny. Pyta kiedy nas odwiedzisz, bo chciałaby cię poznać. Zadzwoń jutro jak będziesz mogła rozmawiać. Musisz mi pomóc wynieść moje rzeczy. Chyba że ojciec je spalił a potem mnie wyklął. Jeśli nie to zorganizuj wszystko tak, żebym dał radę przyjechać i zabrać je, kiedy rodziców nie będzie. Kocham cię siostrzyczko A teraz przekażę ci w twoim języku żebyś na pewno wszystko zrozumiała -Zadekowałem się u mojej laski. Przesyła Ci pozdro. Kolnij do mnie jak będziesz bez pluskiew. Potrzebuję help żeby się wyautować z chaty i zabrać stragan. Chyba ze staremu włączył się hejter i mam pozamiatane. Jeśli nie to wyczaj bazę i daj strzałę, kiedy mogę zawinąć na kwadrat. Nara”
„Chłopa trzeba utrzymywać w stanie ciągłej niepewności i wciąż się o coś czepiać. Wtedy chodzi jak szwajcarski zegarek.”
I wiele wiele innych
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: