Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18561818 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Kołaczycach

Magdalena Kordel: "Uroczysko"

01-02-2015

        Autorka  książki wychodzi jakby naprzeciw sytuacjom i zjawiskom społecznym , zdarzającym się coraz częściej - czyli rozstaniom dwojga ludzi będących w trwałym (niby) związku Ukazuje w prosty i ciekawie skonstruowany sposób sytuację , w jakiej znalazła się bohaterka książki  - Maja- po odejściu męża. Pogrążona  w rozpaczy i niemocy nie umiała sobie poradzić z tą sytuacją. Bezcenna okazała się pomoc przyjaciółki -Jagody. Ta konkretne myśląca osoba , gdy  poznała bezradność i smutek  Mai zaczęła skierowywać jej tok myślenia na konkretne rozwiązania, pytała o warunki egzystencji. Próbowała układać plan takiego życia , aby Maja zajęła się swoją osobą, córką i sytuacją materialną. Emocje odsuwała na bok a podsuwała spostrzeżenia życiowo słuszne.Gdy  Maja zwróciła się  o pomoc do swoich rodziców  -ci również przyszli z pomocą.Przygarnęli swą córkę z wnuczką, dali odczuć ciepło rodzicielskie i pomogli dalej urządzić ich życie.

Szczęśliwość uśmiechu twarzy na okładce wprowadza czytelnika w sedno pisarstwa Autorki. Sami po części jesteśmy kreatorami  swego życia. Pomimo zawirowań losu musimy starać się być szczęśliwymi - żyć kolorowo , czerpać radość z obcowania przyrodą ,z ludźmi .

 A.    Ochwat

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: