Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23401741 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Dębicy

Grażyna Jagielska:"Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku"

12-01-2015

W DKK, Filii Nr 3 PiMBP w Dębicy odbyło się, kolejne, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, omawiana była książka Grażyny Jagielskiej „Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku”.  Wzruszająca i wstrząsająca relacja autorki z pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Książka podobała się klubowiczkom, taka tematyka odpowiada paniom, inspiruje do dyskusji i napisania recenzji przez klubowiczkę.

 Następne spotkanie w dn. 28.01.2015 r.

Omawiana będzie książka „Jak się ma twój ból”  P. Garniera.

    

Recenzja „Anioły jedzą trzy razy dziennie”

Autorka w swojej książce zabiera nas w podróż pełnych intymnych zwierzeń i prawdziwych emocji. W poruszający sposób opisuje „azyl” dla zagubionych i obrazy, które prześladowały ich latami. Opowiada o szczerości, potrzebie zrozumienia i bliskości.Pacjentami szpitala są ludzie walczący ze swoimi słabościami : byli żołnierze misji pokojowych, dziennikarze ale też zwykli ludzie, którzy przeszli w  życiu jakąś traumę i nie mogli sami się z niej podźwignąć. Np. Karolinka, która doznala załamania nerwowego w trakci obrony doktoratu i teraz jest przekonana, że nikt jej nie widzi, bo jest aniołem.Wśród postaci „złamanych przez los” szczególne wzruszenie budzi pani Stasia. Nie chce dopuścić do siebie nikogo, a tym samym leczenie nie daje rezultatu, bo zbudowala wokół siebie mur, który jest zbyt gruby i wysoki, aby ktokolwiek mógł go pokonać.

Polecam tę książkę tym, którzy zmagają się z własnymi stresami. Często boimy się własnych wspomnień i przeżyć, zamykamy przed rodziną i przyjaciółmi i chcemy radzić sobie ze wszystkim, bo wstydzimy się swoich słabości i boimy się, że zostaniemy uznani za „nienormalnych”. Uważam, że autorka pokazała, że nawet z najgłębszego dna można się podnieść, trzeba tylko dać sobie pomóc. Z tej książki dowiadujemy się dużo o nas samych a nie tylko o innych. Jest ona odbiorem dzisiejszego życia naszego społeczeństwa.

  Anna Piekarz

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: