Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
25380483 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Cieszanowie

Jo Nesbo: Człowiek Nietoperz"

10-05-2015

       Nasze comiesięczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy MBP w Cieszanowie, tym razem nie odbyło się w ostatni czwartek miesiąca (30 kwietnia 2015 r.), lecz  2 maja,  a miejscem spotkania był „Chutor Gorajec”, dokąd zostaliśmy zaproszeni i ugoszczeni tam przez młodych ludzi ze Stowarzyszenia Folkowisko. W tym czasie odbywała się tam Majówka i przy tej okazji spotkaliśmy się z naszymi znajomymi, by wspólnie podyskutować o książce Jo Nesbo pt. Człowiek Nietoperz. Chociaż większość uczestników dyskusji deklarowała że niekoniecznie lubią kryminały, to tę książkę uznano wartą polecenia. Zwracano uwagę na różnorodność problematyki poruszanej w niej równolegle z głównym wątkiem, jakim było śledztwo prowadzone w Sydnej przez norweskiego policjanta Harrego Hole w sprawie zabójstwa jego rodaczki Inger Holter.                                                                              

Tematyka omawianej książki nie bardzo zgrywała się z klimatem Gorajeckiej Majówki, toteż powracaliśmy jeszcze do  wcześniej wspólnie omawianej „Sońki” Ignacego Karpowicza.  Po zakończeniu dyskusji nad książką nasz DKK został zaproszony do udziału w jury konkursu muzycznego – Nowe Źródła. Nasz głos przedstawiony został podczas obrad jury, które wyłoniły zwycięzcę.                                                                                                                                                              Miła atmosfera, sympatyczne spotkanie z zaangażowanymi w to co robią młodymi ludźmi bardzo spodobały się członkom naszego Dyskusyjnego Klubu Książki. Na kolejne spotkanie umówiliśmy się w bibliotece na dzień 28 maja 2015 r. Porozmawiamy wówczas o książce Jacka Melchiora pt. Regina zamyka drzwi.

                         Moderator  Marta Kopciuch

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: