Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
22049464 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Rok Lema 2021

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Bukowcu

Spotkanie z Dariuszem Rekoszem

28-05-2015

Warsztaty detektywistyczne Dariusza Rekosza w Filii Biblioteki w Bukowcu

 
Na czytelników Filii Biblioteki w Bukowcu w dniu 27 maja 2015 r. czekała prawdziwa gratka – warsztaty detektywistyczne prowadzone przez Dariusza Rekosza, pisarza i animatora kultury.
 Z wykształcenia informatyk, specjalista ds. turystyki i ekonomista. Honorowy Ambasador Literatury Dla Dzieci i Młodzieży, Kampanii Mama, Tata &... Myself? Swoją przygodę z literaturą rozpoczął w roku 2005 od serii książek detektywistycznych ( „Mors, Pinky i …” oraz „Detektywów para - Jacek i Barbara”) pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność i pozwoliły mu zagościć wśród plejady autorów tego gatunku. Autor ma na swoim koncie 28 powieści. W roku 2008 zdobył nagrodę grand prix w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne dla dorosłych, a na liście wydanych książek znalazły się także popularne thrillery, chociażby takie, jak: „Zamach na Muzeum Hansa Klossa” czy „Sanktuarium śmierci”.
Obracając się w kręgach aktorów i producentów, zaczął pisać słuchowiska radiowe oraz scenariusze filmowe. Autor zdradził, że jeden z nich, stworzony na podstawie książki „Szyfr Jana Matejki” ma dużą szansę na ekranizację. Podobnie ma się rzecz z pozycją „Skarb królów”, która powstała na podstawie scenariusza filmowego. Jak sam mówi: „Dzięki wydanym książkom mogę poznawać nowych ludzi, spotykać się z czytelnikami w całym kraju, a także za granicą, lecz przede wszystkim kreować lokalne i ogólnopolskie wydarzenia kulturalne. Na liście moich dobrych znajomych, do których w każdej chwili mogę zatelefonować, znajduje się mnóstwo popularnych aktorów, prezenterów telewizyjnych, producentów filmowych, ludzi sztuki, uznanych twórców i artystów scenicznych...”
W spotkaniu w Bukowcu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu
 i Kolbuszowej Górnej. Program warsztatów detektywistycznych, bo taka była formuła tego spotkania, obejmował zagadnienia szyfrowania informacji, odgadywanie zagadek literackich i konkurs na odszyfrowanie testu detektywa. Zwycięzcy otrzymali książki z dedykacją od pisarza. Biblioteka zaprasza młodych czytelników po książki Dariusza Rekosza, rekomendacją niech będzie fakt, że książka - "Detektywów para - Jacek i Barbara. Tajemnicza szafa" - uzyskała tytuł: Najlepsza Książka na Lato 2012.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: