Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18557399 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Boguchwale

Ewa Przybylska: "Most na Missisipi"

14-12-2015

„Most do przyjaźni…” Mikołajkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Boguchwale

 
3 grudnia 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale zaprosiła młodzież na mikołajkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Dla tych,co czytają literaturę beletrystyczną i chętnie o niej rozmawiają – była to nie lada gratka.
Czwartkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Boguchwale obfitowało w wiele niespodzianek. Pierwszą – była informacja prawie z ostatniej chwili, o nagrodzie przyznanej Gminnej Bibliotece Publicznej w Boguchwale za aktywną działalność Dyskusyjnych Klubów Książki w Gminie Boguchwała.
Drugą niespodzianką – były upominki mikołajkowe, przygotowane dla młodych czytelników Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w Boguchwale przez samego „Mikołaja”. Czegoż tam nie było? Same wspaniałości i wiele radości!
Trzecią niespodzianką – była oczywiście powieść Ewy Przybylskiej „Most nad Missisipi”, którą przez ostatni miesiąc młodzi klubowicze uważnie czytali i podczas spotkania chętnie omawiali. A było o czym! Już sama okładka skłaniała do dociekliwych uwag. Ciemne tło, gdzieniegdzie oświetlone okna wielorodzinnego domu – a między nimi świetlista droga – most, łączący dwa samotne światy. Świat nastoletniego Kuby i świat jego dorosłej sąsiadki – Teodory. W tej przyjaźni nie razi nic. Młodemu czytelnikowi nie przeszkadza zielony irokez Kuby, czy też pełne fantazji kapelusze pani Teodory. Liczy się przecież to, że oboje tworzą coś wspaniałego – przyjaźń, popartą godzinami rozmów.
Takie wsparcie jest na wagę złota, czy też może bardziej… życia, życia pani Teodory. Gdy sąsiadka Kuby znika nagle ze swojego mieszkania, a wraz
z nią wszystkie cenne rzeczy, Kuba wyrusza na poszukiwanie. Tropy prowadzą młodego detektywa do szpitala – a tam wszystko staje się jasne. Chłopiec musi podjąć walkę o godne życie swojej przyjaciółki…
Ewa Przybylska uczy młodego czytelnika, że nie można myśleć tylko
o sobie i obojętnie patrzeć na krzywdę drugiego człowieka. W świecie jej literackich bohaterów liczy się coś więcej – serdeczność, zrozumienie, tolerancja i obecność w życiu innych.
 
 
  Irena Jakubiec
Moderator Młodzieżowego DKK w Boguchwale
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: