Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23363429 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Błażowej

Wiesława Bancarzewska: "Powrót do Nałęczowa"

19-10-2015

15 października 2015 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Błażowej. Przedmiotem dyskusji była książka Wiesławy Bancarzewskiej „Powrót do Nałęczowa”.

Annie wydaje się, że wszystko w życiu ma już zaplanowane. Wykonuje wolny zawód, który daje jej dużo satysfakcji, ma partnera, z którym tworzy bezpieczny i wygodny dla obu stron związek na odległość. Jednak nie czuje się szczęśliwa. Nie potrafi odnaleźć się we współczesnym świecie. Zawsze była mocno związana z babką, ciotkami i rodzicami. Niestety wszyscy już nie żyją. Annie pozostały jedynie stare zdjęcia, pamiątki, wspomnienia i mieszkanie, w którym kryją się duchy przeszłości. Jednak pewnego dnia Anna otrzymuje niezwykłą szansę. Trafia do rodzinnego Nałęczowa, a konkretnie do 1932 roku. Wkrótce dowie się, że podróżowanie w czasie jest ekstremalnie niebezpieczne… dla serca. Romantyczna i urzekająca opowieść o sile rodzinnych więzi, magii miłości, poszukiwaniu szczęścia i swojego miejsca na ziemi.
Danuta Drewniak polecała książkę jako odpowiednią lekturę do poczytania przed snem, dla relaksu. Podobne zdanie prezentowały inne uczestniczki. Innego zdania była Danuta Heller. Zastanawiała się o czym jest ta książka, w jakim celu ją napisano. Czytając to rozwlekłe, opasłe tomisko bez trudu można dostrzec, o ile gorsze jest od cudownej „Godziny pąsowej róży”. Postać głównej bohaterki bardzo niespójna. Czterdziestoletnia kobieta zachowująca się jak nastolatka, irytuje. Anna Duszkowska jest postacią niespójną charakterologicznie. W wieku XXI jest ona niezależną kobietą, żyjącą w nieformalnym i luźnym związku, stroniącą od zobowiązań. Znalazłszy się natomiast w czasach przedwojennych, Anna staje się kokietką, zaczyna romansować z nie jednym, a kilkoma panami i finalnie dochodzi do wniosku, że oto znalazła tego „jedynego". Postanawia  więc na stałe „przenieść się" w lata trzydzieste i wyjść za mąż... Danuta Heller nie poleca tej książki, bo jej lektura męczy.
Dyskusje na temat przeczytanych książek są potrzebne. Pozwalają dostrzec, że książki dzielą się na dobre i słabsze.
To dobra okazja do spotkania przy kawie i do dyskusji nie tylko na temat literatury.
Wiesława Bancarzewska, „Powrót do Nałęczowa”, Nasza Księgarnia 2013
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: