Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18523340 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Załużu

"Dzienniki kołymskie", "Marina"

10-12-2014

W dniu 05.12.2014 r. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Załużu odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
            Czytelnicy dyskutowali nad dwiema przeczytanymi książkami: "Dzienniki kołymskie" Jacka Hugo-Badera i "Marina" Carlosa Ruiz Zafóna.
            "Dzienniki kołymskie" to najnowszy zbiór reportaży autora. Zasadniczą część książki stanowią codzienne zapiski prowadzone przez niego, podczas kiedy  podróżował po części Rosji potocznie znanej Kołyma, od nazwy głównej rzeki tego obszaru. Autor potrafi wydobyć z rosyjskiej duszy rejestry najistotniejsze, skrywanie i wstydliwe. Świadczy to empatii i wyczuleniu reporterskim.  Opisuje historie spotkanych ludzi, którzy pracują przy wydobywaniu złota, są szoferami, domorosłymi wynalazcami i walczą na czeczeńskiech frontach. Pracują w arcytrudnych warunkach. Są przyjaźni i szczerzy do bólu. Autor przedstawia trudny realizm Rosji i pobudza do refleksji nad trudną historią i życiem tamtejszych ludzi.
            Natomiast druga powieść pt. "Marina" ma zupełnie inny charakter. Jest to mroczna, zagadkowa i intrygująca historia młodych ludzi, Oscara i Mariny. Autor wprowadza czytelnika w barceloński klimat, który przedstawia historię, piękno i tajemniczość tego miasta. Jest to książka, która wciąga czytelnika i z łatwością oraz lekkośćią przedstawia całą fabułę.                                                                                                                  Danuta Rudnik

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: