Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18524549 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Załużu

"Arabska żona", "Nie odchodź Julio"

25-02-2014

CZYTAĆ, ABY BYĆ MĄDRYM”

W dniu 20 lutego 2014 r. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Załużu odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Czytelnicy dyskutowali nad dwiema książkami ; „Arabska żona” oraz „Nie odchodź Julio”. Pierwsza książka, autorstwa TanyaValko, to powieść przedstawiająca wstrząsającą historię Polki, która poślubiła muzułmanina. Przedstawia ona prawdziwe życie kobiet w arabskim kraju. Pisarka opisała tę historię na podstawie własnych doświadczeń ponad 20-letnich kontaktów z krajami muzułmańskimi.  Przedstawiła  w tej książce  wiele ludzkich historii, które przetworzyła na fikcję literacką. Powieść jest wciągająca, a zarazem wstrząsająca, godna polecenia młodym Polkom.

Natomiast druga książka autorstwa Ewy Barańskiej „Nie odchodź Julio”,  jest wzruszającą i pouczającą historią młodych ludzi. Przedstawia w ujmujący sposób  dwa światy; wrażliwej, inteligentnej i  skromnej Julii, oraz imprezowiczki, bogatej i dumnej Idy. Jest to powieść z przesłaniem o pięknej, romantycznej i ofiarnej miłości między Julią a Wiktorem. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Polecamy ją wszystkim czytelnikom, a szczególnie młodzieży.

 

 

                                                                                        Danuta Rudnik

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: