Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18562069 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Zagórzu

Spotkanie z Joanna Olech

27-11-2014

Czytelnia zagórskiej biblioteki w środowe przedpołudnie 19 listopada wypełniona była po brzegi uczniami i klubowiczami DKK, którzy przybyli na spotkanie z panią Joanną Olech.

  Pani Joanna Olech to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, pisarka  i ilustratorka książek dla dzieci, krytyk literacki a także członek Polskiej Sekcji IBBY(międzynarodowa organizacja zajmująca się literaturą dziecięcą, która przyznaje, co dwa lata autorom - a od 1966 również ilustratorom - literatury dziecięcej.Za swoje teksty i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień.

 Pierwszą książką, którą autorka przedstawiła podczas spotkania była oczywiście „Dynastia Miziołków”. Za tą przerabianą przez czwartoklasistów lekturę szkolną otrzymała w 1995 roku Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego a rok później nagrodę w konkursie „Dziecięcy Bestseller Roku”.

Jest to niezwykle zabawna historia napisana w formie pamiętnika jedenastoletniego chłopca, który jako bystry obserwator życia w szkole i w domu z dużą dozą humoru opowiada wydarzenia i przygody dziejące się wokół niego. Pani Joanna prezentując książkę odczytała jej fragmenty, po czym w formie minikonkursu sprawdziła pamięć czwartoklasistów. Jak się okazało dzieci doskonale zdały egzamin. Podczas konkursu las rąk unosił się w górze   a po sali fruwały cukierki. Cukierkami obdarzony został również Artur uczeń czwartej klasy z Poraża, który na pamięć wyrecytował obszerny fragment pamiętnika Miziołka.

Czy patriotyzm jest tylko dla dorosłych? Czy ty jesteś patriotą? Te pytania zadane przez naszego gościa skłoniły słuchaczy do refleksji. O tym, co stanowi znaczenie tego słowa p. Joanna opowiadała prezentując książkę zatytułowaną „Kto ty jesteś?”. Mała lekcja patriotyzmu zawarta w tej książeczce została dokładnie zapamiętana przez słuchaczy, co autorka  nieomieszkała sprawdzić.O serii książeczek opowiadających o Pomponie słynnym smoku przygarniętym przez rodzinę Fisiów opowiadała pani Joanna wraz z głównym bohaterem. Pompon też pomagał przy czytaniu fragmentów książeczki bawiąc słuchaczy do łez.Całe, bardzo żywiołowe spotkanie przeplatane było licznymi konkursami sprawdzającymi pamięć i wyobraźnię czwartoklasistów. Podczas jednego z nich pisarka udowodniła dzieciom, że również mogą zostać autorami opowieści, wystarczy zaangażować w to trochę wyobraźni.

  Tradycyjnie na koniec ustawiła się kolejka po autografy a także pamiątkowe pieczątki.

   Sądząc po minach, zachowaniu i bezpośrednim zaangażowaniu uczestników, spotkanie z panią Joanną Olech możemy zaliczyć do bardzo udanych.

 

                                                                                         Teresa Zając

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: