Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16944331 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Zabratówce

Kristin Cashore: "Wybrańcy"

12-06-2014

Recenzja książki „Wybrańcy” Kristin Cashore

 Katsa  jest jedną z nielicznych osób posiadających różnokolorowe oczy i dar –  jest tak zwanym Wybrańcem. Mieszka w jednym z siedmiu królestw, gdzie panuje Randy- Król, który jej talent wykorzystuje do rozliczania swoich porachunków. Nie jest on jednak świadomy jej prawdziwych zdolności, które nie polegają na zabijaniu lecz na sztuce przetrwania.

Pewnego razu na dwór królewski przybywa Po – najmłodszy książę Linidu. On również posiada dar – dar umysłoznawstwa , który musi ukrywać dlatego wszyscy są przekonani, że tak naprawdę jest tylko uzdolnionym wojownikiem. Zaprzyjaźnia się z dziewczyną i dzięki umiejętności przewidzenia jej ruchów jest dla niej godnym przeciwnikiem. Razem wyruszają w podróż, aby odszukać ,,zaginionego” dziadka Po, którego kilka dni wcześniej uratowała Katsa.

Z kolei w innym królestwie, którym rządzi mąż ciotki Po dzieją się dziwne i podejrzane rzeczy. Królowa wraz ze swoją córką całymi dniami siedzą zamknięte w swojej komnacie. Ale jak się okazuje nie tylko nasza dwójka jest wyjątkowa, ale także Król tego królestwa do którego przybyli. Jego dar polega na mieszaniu ludziom w głowach słowami , to znaczy , że każdy kto kiedyś usłyszał jego słowa jest przekonany, że to stuprocentowa prawda. Władca nie chcąc aby ktoś odkrył jego sekret ukrywa swoje jedno oko pod przepaską. Katsa i Po są świadkami tragicznej sceny, gdy z rąk Króla ginie jego własna żona uciekająca przed nim z zamku. I mimo, że król z pozoru miły i dobry,  to tak naprawdę okrutny człowiek raniący zwierzęta i służących. Po potrafiący czytać w myślach orientuje się co było przyczyną tej ucieczki oraz dowiaduje się z umysłu swojej ciotki , że musi teraz odszukać swoją kuzynkę, która rozdzieliła się z matką podczas pościgu.

Czy uda się im uratować księżniczkę?
Jak dotrą do bezpiecznego lądu?
Jakie próby unicestwienia króla będą najskuteczniejsze?

Odpowiedź na te pytania znajdziecie w książce. „Wybrańcy” to powieść fantastyczna. Opowiada o przyjaźni, miłości i poświęceniu. Uważam, że jest bardzo ciekawa i interesująca i warta by poświęcić jej czas.

 

Karolina Tereszkiewicz 13 lat

Młodzieżowy DKK „DOŁĄCZ DO NAS!” w Zabratówce

 woj. podkarpackie

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: