Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16944358 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Zabratówce

Agnieszka Tyszka: "Zosia z ulicy Kociej na wakacjach"

29-05-2014

 

 Z Zosią z ulicy Kociej zetknęliśmy się dopiero w trzeciej odsłonie jej przezabawnych przygód. Tym razem było to wielkie przygotowanie do wakacji. Jak się okazało, na szczęście dla samej Zosi i jej siostry Mani, mama - zwana przez dziewczynki NIH (Najwyższa Izba Higieny) zachorowała na ospę wietrzną. To skutecznie unieruchomiło ją w domu na czas wakacyjnych, zaplanowanych wcześniej wojaży. I pewnie dziewczynki nudziłyby się w domu zamiast wygrzewać nad morzem, gdyby na pomoc nie pośpieszyła uwielbiana przez dzieci ciocia Malina (Najukochańsza Ciocia Świata), zwana też Malinowym NCIŚ. I wtedy dopiero zaczęły się dla latorośli z rodzin Ćwieków i Wierzbowskich prawdziwe wakacje. Bo czyż podróż z podwarszawskich Łomianek do nadmorskiego Górzewa w małym samochodzie wypełnionym po brzegi czwórką dzieci, psem, bagażami i solidnymi zapasami jedzenia może obyć się bez przygód? Oczywiście że nie, ale ciocia Malina jak to Najukochańsza Ciocia w Świecie posiada duże poczucie humoru i nawet w chwilach kiedy entuzjazm spada ona potrafi wzbudzić śmiech.

W dalszej części będziecie mieli jeszcze okazję poznać Artusia, chłopca bez wyobraźni dla którego całym światem jest komputer i chipsy, panią Cesię, Karola Czwartego, dziwne zwyczaje wczasowiczów, a nade wszystko poczujecie smak przygody razem z bohaterami w Uroczysku Rusałek. To wszystko okraszone zostało słowami tworzonymi przez Manię na poczekaniu: nieżywość, Krostyna, jednoświnny, sławojtoj, zakleństwo, umarnięte, motyleum, Żośter, agmirał…itd.

Polecamy tę lekturę nie tylko na zbliżające się wakacje. To książka, która wprawi was w dobry nastrój o każdej porze roku.

Irena Szczypek

Moderator dziecięcego DKK w Zabratówce

 

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: