Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16997123 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Zabratówce

John Green: "Gwiazd naszych wina"

06-12-2014

Mimo, że do klubów dyskusyjnych należą zazwyczaj miłośnicy czytania nie oznacza wcale, że każdą książkę która wspólnie czytają przyjmują z takim samym entuzjazmem. Często zdarza się tak, że tylko część grupy przebrnie przez narzuconą sobie lekturę. Ale zupełnie inaczej było z powieścią Johna Greena, która została bardzo entuzjastycznie przyjęta i przeczytana w krótkim czasie. A opinię o niej przedstawiają same klubowiczki.

 

Książka "Gwiazd naszych wina" opowiada o siedemnastoletniej Hazel, chorującej na raka. Jeśli ktoś z was z góry założył, że jest to typowy wyciskacz łez to jest w grubym błędzie. Oczywiście motyw śmiertelnej choroby jest dość dołujący, ale w książce tej jest tyle humoru, że człowiek momentami zapomina, że ona jest chora i najprawdopodobniej umrze. Dziewczyna uważa się za mało atrakcyjną przez to, że wszędzie musi taszczyć butle z tlenem. Jej zdziwienie jest niemałe kiedy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży Augustus Waters zwraca na nią uwagę. Hazel początkowo wzbrania się przed miłością. Jednak z czasem zakochuje się w nim, nie chcąc się do tego przyznać. Uważa, że jest jak granat, który w każdej chwili może wybuchnąć, raniąc ludzi blisko niej. Jednak to co się dzieje później zbliża ich do siebie: wyjazd do Amsterdamu i spotkanie pewnego podłego człowieka. Jednak każda historia musi się kiedyś skończyć, ale czy dla tych dwojga skończy się happy endem? Gwarantujemy wam, że koniec was zaskoczy.

 

Daria Kuźniar i Karolina Ciura - lat 14,
Młodzieżowy DKK „Lubię To!” w Zabratówce

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: