Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16997101 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Zabratówce

Małgorzata Karolina Piekarska: "LO-teria"

01-11-2014

"Lo-teria" autorstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej jest kontynuacją jej wcześniejszej książki "Klasa pani Czajki", którą również polecamy, ponieważ jest dopełnieniem  historii o paczce młodych ludzi. Natomiast trudu zrecenzowania przeczytanej tym razem przez nas powieści podjęła się jedna z klubowiczek.

„Na każdego przyjdzie pora. Ich czas właśnie dobiegł końca, muszą porzucić błogie gimnazjum i udać się do puszczy zwanej liceum. Wszystko nagle zaczyna się psuć, zgrana grupa nastolatków w wyniku różnych trudności zmniejsza swoje szeregi i rusza aby zmierzyć się z wyzwaniami jakie przyniesie ten nowy rozdział w życiu.

Książka „LO-teria” Małgorzaty Karoliny Piekarskiej to zaskakująca wycieczka po życiu licealistów. Autorka wnikliwie opisuje codzienne zmagania młodych ludzi  z problemami w szkole, z kolegami, rodzicami, a co najważniejsze z samym sobą głównych bohaterów powieści. Często te zmagania są tragiczne w skutkach dla nich samych i dla rodziny. Kładą się też długim, smutnym cieniem na życie najbliższych przyjaciół. Ale mimo tych trudnych wątków, jest to interesująca historia zgranej paczki znajomych, których losy ciągle się ze sobą plączą. Istotne w tej powieści jest to, że ukazuje okres w jakim nastolatkowie zmieniają się w dorosłych ludzi, dokonują pierwszych dojrzałych wyborów, zmagają się z rozterkami, które na stałe już będą wpisane w ich dojrzałe życie.

To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie sięgając po tę powieść. To moim zdaniem nie będzie stracony czas więc polecam, i młodszym i starszym”.

 

Karolina Tereszkiewicz, 13 lat
DKK Dołącz do Nas! w Bibliotece Publicznej w Zabratówce

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: