Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16996867 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Zabratówce

Wesołe pogwarki o książce – spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

14-10-2014

 

Wesołe pogwarki o książce – spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem
 
Po lekturze książek A niech to czykolada!  i Co tam u Ciumków Pawła Beręsewicza dzieci z niecierpliwością czekały na spotkanie z ich autorem. Pojawił się w naszej bibliotece z szerokim uśmiechem i tajemniczą teczką. Od progu zadał dzieciom pytanie: Jak myślicie czym zajmowałem się zanim zacząłem pisać książki dla was, jaki zawód wykonywałem? Jako, że nasz gość to mężczyzna słusznego wzrostu pojawiały się różne odpowiedzi: koszykarzem, piłkarzem, ochroniarzem, kierowcą, na samym końcu padła właściwa odpowiedź - nauczycielem. I tu zaczęła się opowieść o latach pracy z dziećmi w szkole, ponieważ Paweł Beręsewicz zajmował się na początku swojej drogi zawodowej nauczaniem języka angielskiego, a dodatkowo tłumaczył książki z tego języka na język polski (przetłumaczył m. in.: Anię z Zielonego Wzgórza i Przygody Tomka Sawyera). Jest również twórcą słownika języka angielskiego dla dzieci na poziomie szkoły podstawowej i słownika dla dorosłych.
Po takim wstępie przyszedł czas na właściwą część spotkania. Wyposażony w odpowiednie rekwizyty - dodatkowe krzesło, miniaturowy serwis kawowy (który krył się w tajemniczej teczce), zapraszał gości spośród uczestników do rozmowy o swoich książkach. Wybór padł na jego książki z wątkiem sensacyjnym, historycznym i obyczajowym. Przy każdej z nich odczytywał dzieciom ciekawsze fragmenty i inicjował dyskusję. Największe zainteresowanie wzbudziła książka Noskawery, której towarzyszył oryginalnie wykonany, pachnący rekwizyt, z klimatyzacją i pilotem. Zainteresowanych tym tajemniczym przedmiotem odsyłam do książki. Natomiast dzieci obecne na spotkaniu dowiedziały się jak to się stało, że trafił on w ręce autora. Chętnych do dyskusji było wielu, co kolejny raz pokazuje jak ważny jest bezpośredni kontakt młodego czytelnika i pisarza. Ale podczas tego typu spotkania nie da się poruszyć wszystkich ważnych tematów i wysłuchać wszystkich ważnych dla autora opinii. W programie musiał znaleźć się również czas, który dzieci wykorzystały pytając gościa o marzenia, rodzinę, początki pisarstwa, współpracę z wydawnictwami, zainteresowania i skąd czerpie pomysły na tworzenie swoich książek. Na koniec były jeszcze pamiątkowe autografy z imienną dedykacją, zdjęcia, kwiaty i komplementy z ust uczestników dla autora.
Spotkanie miało miejsce w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Zabratówce, 16 września i odbyło się w ramach spotkań autorskich Dyskusyjnych Klubów Książki. Uczestniczyli w nim członkowie Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki i ich rówieśnicy z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce wraz z opiekunami.
 
Irena Szczypek
moderatorka Dziecięcego DKK w Zabratówce
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: