Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16996970 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Zabratówce

Cafe Plotka i Plotkarski SMS

01-07-2014

Cafe Plotka i Plotkarski SMS

Cafe Plotka to tylko pozornie przeciętna książka. Sięgając po nią niczego się nie spodziewałam, a jednak! Wciągnęła nie ogromnie. Tak naprawdę to bardzo prosta powieść. Jednak sposób w jaki została napisana mnie uwiódł. Podziwiam autorkę za napisania tak dobrej książki, o życiu zwykłej z pozoru nastolatki, która ma problemy. Cafe Plotka jak sama nazwa wskazuję dotyczy plotki, która w XXI wieku bardzo łatwo może nas zniszczyć. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie niebezpieczeństwa obecnie czyhają w sieci. Internet ma swoje plusy i minusy jak wszystko. Odgrywa on w książkach Marty Fox bardzo dużą rolę i nie jest ona pozytywna. Ola to 17-letnia dziewczyna mieszkająca w Katowicach z mamą. Od dorosłości dzieli ją tydzień. Jednak zanim to nastąpi będzie musiała zmierzyć się z trudnościami. Ola nie wyobraża sobie pójść na swoje urodziny samotnie. Postanawia więc poszukać wybranka, który odegra rolę jej chłopaka przez Internet. I tutaj zaczynają pojawiać się problemy. Dziewczyna przeprowadza mały casting. Poznaje tam dwóch na pozór sympatycznych mężczyzn, Pewniaka i Romea. Jednak pierwszy z nich nie przypadł jej do gustu. Za to Romeo był idealny! To właśnie on później był towarzyszem na „imprezie jej życia”. Ola bardzo się z nim związała, ale spokojnie, pozostali w przyjacielskich stosunkach. Dzień później dziewczyna stała się obiektem cyberprzemocy. Ktoś szydził z niej w sieci. Ola wraz z przyjaciółmi próbuje rozwiązać tą sprawę. Wtedy zaczyna dostrzegać jak bardzo ważna w życiu jest przyjaźń i zaufanie rodziców, które dają pewność, że cokolwiek się wydarzy mamy wsparcie bliskich osób i te bliskie nam osoby nie zwątpią w naszą uczciwość i pomogą w kłopotach.
 Kto okazał się jej prześladowcą? I czy w ogóle uda się rozwikłać tę zagadkę, tego już nie mogę zdradzić. Dalsze losy Oli możecie znaleźć w Plotkarskim SMS-ie, który zamyka serię plotkarskich opowieści. Mogę tylko powiedzieć, że historia dobrze się kończy, a jak to w życiu bywa przyjaźń i miłość ze złem wygrywa.
 
Julia Czarnota, 13 lat
DKK Dołącz do Nas!
Biblioteka Publiczna w Zabratówce
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: