Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18893374 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Torkach

Catrin Collier: "Córka Magdy"

28-12-2014

 

Grudzień tradycyjnie sprzyja spotkaniom o charakterze świątecznym. Jest to doskonała okazja do wspólnego kolędowania, składania życzeń, ale i do podsumowań mijającego roku. Taki cel przyświecał także bibliotecznemu spotkaniu, które odbyło się 18 grudnia 2014r. w bibliotece w Torkach. Zaprosiłyśmy czytelniczki naszej biblioteki na uroczyste podsumowanie działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. DKK to projekt adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Celem Klubów jest ożywianie środowisk skupiających wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do aktywnego promowania mody na czytanie.
Na zakończenie czytelniczki otrzymały dyplomy za wytrwałe uczestnictwo w każdym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki.
Tematem świątecznego spotkania była książka Catrin Collier "Córka Magdy".
 
Książka określona jako historyczna  powieść kobieca. Lata sześćdziesiąte w małej polskiej wsi pod Zamościem ale z wieloma odwołaniami do II wojny a konkretnie do okupacji nazistowskiej okolic. Historia zaczyna się w Anglii, gdzie dwudziestoletnia Helena, córka Polki (Magdy), lada chwila ma wyjść za ukochanego Neda. Niestety Magda nagle umiera. Przez cale życie matka opowiadała Helenie o swojej rodzinnej wsi, o ukochanym mężu (ojcu Heleny), rozstrzelanym przez nazistów i o cudownej rodzinie. Załamana Helena postanawia przeszmuglować prochy matki do obcego komunistycznego kraju
– do Polski, i tam złożyć je w grobie ojca.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: