Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821687 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Tarnobrzegu

Spotkanie z Mariuszem Urbankiem

03-12-2014

Jestem prawnikiem z wykształcenia a historykiem i pisarzem z zamiłowania. Cóż, studia prawnicze to dobre studia ale...nudne. A język jakim pisane są ustawy, niestety ładny nie jest. Moja pierwsza książka „Polska jest jak obwarzanek” to rozszerzona praca magisterska - bo studia prawnicze ukończyłem. Kiedy pisałem pracę sięgałem po różne źródła z których, nie tylko czerpałem potrzebna mi wiedzę ale przede wszystkim poznawałem atmosferę tamtych lat.

Takimi słowami Mariusz Urbanek rozpoczął spotkanie 21 listopada z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego od kilku lat przy Filii Nr 1.  Ludzie, o których pisze Mariusz Urbanek to przedstawiciele różnych środowisk. Największą grupę stanowią jednak literaci i ludzie kultury. Poprzez ich życie stara się ukazać atmosferę tamtych czasów. Głównym tematem spotkania miała być ostatnia publikacja „Genialni. Lwowska szkoła matematyków”, jednak spotkanie zdominowały postacie z parnasu literackiego między innymi Tuwim, Brzechwa, Broniewski. O tym, jak popularne są książki Mariusza Urbanka, również wśród mieszkańców naszego miasta, świadczyła ilość jak i wnikliwość zadanych pisarzowi pytań. Nie omieszkano wspomnieć jednego z pierwszych tytułów czyli biografii Wieniawy - Długoszowskiego,  człowieka nietuzinkowego. Na zakończenie dwugodzinnego spotkania, które z pewnością pozostanie na bardzo długo w pamięci Tarnobrzeżan, p. Mariusz zdradził pomysł na kolejną książkę. Będzie to biografia Kornela Makuszyńskiego. Na pytanie czytelników, czy  którąś z kolejnych książek poświęci kobiecie, autor nie ukrywał, że bardzo interesuje go  Maria Konopnicka i to ona najprawdopodobniej będzie bohaterką jego książki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: