Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18893822 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Tarnobrzegu

Spotkanie ze Sławomirem Koprem

10-06-2014

12 maja 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr Michała Marczaka w Tarnobrzegu gościł Sławomir Koper, autor kilkudziesięciu tytułów książek o tematyce historycznej i obyczajowej.

Spotkanie  zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który od 6 lat działa w Filii nr 1. Gościa powitała Dyrektor Biblioteki Stanisława Mazur, po czym prowadzenie spotkania powierzyła Pani Marcie Woynarowskiej tarnobrzeskiej dziennikarce, absolwentce historii,  uczestniczce spotkań DKK. Prowadząca doskonale sprecyzowanymi pytaniami prowadziła gościa po jego ścieżce twórczej. Na początku autor zdradził  tajniki swego warsztatu, mówił o poznawaniu treści pamiętników,  artykułów prasowych, poszukiwaniu materiałów archiwalnych. Uczestnicy spotkania  mogli się dowiedzieć, że wśród ulubionych przez autora postaci życia kulturalnego i politycznego Polski przed- i powojennej byli: Bolesław Wieniawa-Długoszowski, Marek Hłasko i Zofia Nałkowska.        

- Zawsze miałem słabość do nieco dziwnych typów a Marek Hłasko fascynował mnie od wielu, wielu lat - wyjawił Sławomir Koper. - Nie lubię natomiast Ireny Krzywickiej. Kiedy przystępowałem do pracy nad książką „Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej”, lubiłem Krzywicką, nie lubiłem Nałkowskiej, zaś o Dąbrowskiej nie miałem zdania. Po napisaniu zaś - nie lubię Krzywickiej, koszmarny babsztyl, polubiłem Nałkowską, o Dąbrowskiej nadal nie mam zdania, choć bardzo cenię jej nieprzeciętny intelekt.                                                                          

Zapytany wprost przez Martę Woynarowską o ocenę Powstania Warszawskiego,  w krytycznym tonie wypowiedział się o decyzji dotyczącej wybuchu  powstania podjętej przez dowództwo Armii Krajowej. Tadeusza Bora-Komorowskiego, Leopolda Okulickiego i Antoniego Chruściela uznał za winnych największej tragedii Warszawy i Polski.

Pisarz chętnie, wyczerpująco i ze swadą  odpowiadał na pytania czytelników. Dotyczyły one głownie wiarygodności publikowanych tekstów.                                                                                

W trakcie spotkania, w przygotowanej przez bibliotekarzy prezentacji multimedialnej, przypomniano dorobek literacki pisarza. 

W spotkaniu uczestniczyło 68 czytelników, którzy znają i cenią twórczość  Sławomira Kopra.

                                                                                                                                                                                

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: