Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821487 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Tarnobrzegu

„Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak”

19-03-2014

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowane w dniu 10.03.2014 poświęcone było książce „Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak”.

Autorami tej publikacji są niebanalne osobowości: Maria Czubaszek, Artur Andrus i Wojciech Karolak. Artur Andrus - dziennikarz radiowy, satyryk, autor tekstów piosenek, znakomity konferansjer,  jeden z najlepszych kabareciarzy w Polsce. Maria Czubaszek- pisarka i satyryczka, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Wojciech Karolak - polski muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, saksofonista altowy i tenorowy, aranżer. Czubaszek z Karolakiem tworzą nietuzinkową parę. W omawianej książce, w rozmowach z Arturem Andrusem odkrywają kulisy tego związku oraz dzielą się  innymi ciekawymi historiami ze swojego życia.  Znacznie większą część pytań Andrus kieruje tu jednak do Wojciecha Karolaka z uwagi na to, że Maria Czubaszek jest główną bohaterką  pierwszej części rozmów, wydanych dwa lata temu pod tytułem „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”. Niemniej jednak, w  trakcie omawiania ważnych dla pana Wojciecha przeżyć, Maria obecna jest cały czas i często dorzuca swoje trzy grosze, np. głośno komentuje to, co dzieje się na ekranie oglądanego przez nią telewizora. Niekiedy wywiad zmienia się w wymianę zdań między małżonkami, przyjmując formę drobnych sprzeczek. W rozmowie oboje odkrywają swoje upodobania, słabości, przyzwyczajenia . Wojciech Karolak nie ukrywa jak wielka miłość ich łączy i szczerze wyznaje, że dzięki sile tego uczucia mógł wyjść z nałogu alkoholowego. We trójkę wspominają dawne czasy, ciekawe życie wśród krakowskiej bohemy i środowisku jazzowym, historie miłosne, życie w PRL-u, jazz i całą plejadę słynnych artystów : Koftę, Urbaniaka, Ptaszyna Wróblewskiego, Dobrowolskiego i wielu innych. Publikacja okraszona jest licznymi anegdotami i dużą dawką abstrakcyjnego humoru oraz tekstami satyrycznymi Marii Czubaszek.

Książka w zasadzie dla każdego, choć jak zauważyły niektóre klubowiczki, przede wszystkim dla ludzi interesujących się jazzem i środowiskiem jazzowym, dla fanów Wojciecha Karolaka  oraz miłośników barwnej, nietuzinkowej, często kontrowersyjnej w swoich opiniach Marii Czubaszek.

 

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: