Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18892973 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Tarnobrzegu

Małgorzata Gutowska-Adamczyk: „Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord”

02-04-2014

31.03.2014 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy    Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Klubowicze dzielili się swoimi opiniami po przeczytaniu książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk p.t. „Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord”.

Jest to druga część historii Róży z Wolskich i rozpoczyna się,  gdy Rose wraca do Paryża, po dwuletnim pobycie w Polsce. Próba odnalezienia równowagi po ciężkich przeżyciach związanych ze śmiercią bliskich osób, przyjaźń z Rosjaninem, a także romans, który poprzez małżeństwo wiedzie do pozornie udanego życia, to koleje jej losu.

W powieści są dwie płaszczyzny czasowe: przełom XIX i XX wieku oraz współczesność, które wzajemnie się krzyżują. Wątek współczesny dotyczy losów Niny, która przyjeżdża do Paryża, by wyjaśnić zagadkę tajemniczych kradzieży obrazów Rose de Vallenord. Na jej drodze pojawia się fascynujący i tajemniczy kolekcjoner sztuki z Argentyny. Razem próbują dowiedzieć się, kto i dlaczego kradnie dzieła Rose de Vallenord.

Ważnym bohaterem książki autorka czyni Paryż – niezwykłe, magiczne miasto, gdzie zarówno cierpienie, jak i szczęście odczuwa się ze zdwojoną intensywnością. W powieści z dużą dokładnością opisany jest wygląd miasta i panująca w nim atmosfera.

Niestety druga część historii Róży Wolskiej, czyli Rose de Vallenord nie spełniła oczekiwań wszystkich klubowiczów. Książka jest lekka, łatwa i przyjemna w czytaniu ale dla niektórych już nie tak pochłaniająca jak choćby część pierwsza, czy też „Cukiernia pod Amorem. Ich zdaniem zawiodło również poprowadzenie fabuły w kierunku sensacyjnym.  Warto jednak książkę przeczytać, by dowiedzieć się jak kończy się historia Rose i kto odpowiedzialny jest za kradzieże obrazów.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: