Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23796901 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Skołyszynie

Spotkanie z Martą Fox

01-07-2014

 

11 czerwca 2014 roku gościem Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie była Marta Fox, powieściopisarka, eseistka i poetka.

Marta Fox zawodowo i z pasją, od ponad dwudziestu lat, zajmuje się twórczością prozatorską, pisząc głównie książki o problemach i rozterkach młodych ludzi. Między innymi dlatego sala widowiskowa GOKiCZ wypełniony był młodzieżą z Zespołu Szkół Publicznych w Skołyszynie.Pisarka opowiadała gimnazjalistom o swojej twórczości, o tym, jak pisanie stało się jej życiową pasją. Zaprezentowała kilka swoich książek oraz przeczytała fragmenty powieści "Zołzunie"; "Karolina XL"; „Cafe plotka”.

Podczas dalszej części spotkania młodzież mogła zadawać  autorce pytania, dotyczące życia codziennego pisarki, napisanych książek, a także dalszych planów.

Spotkanie z Martą Fox odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie uczestniczy w projekcie DKK WiMBP w Rzeszowie. W spotkaniu z Martą Fox w GOkiCz w Skołyszynie uczestniczyła wojewódzka koordynatorka DKK - Małgorzata Augustyn z WiMBP w Rzeszowie.

Marta Fox  jest poetką, powieściopisarką, eseistką. Wydała  40 książek (powieści, opowiadania, wiersze, eseje). Jej wiersze tłumaczone były na język angielski, niemiecki, hiszpański. Najbardziej znane tytuły: Wielkie ciężarówki wyjeżdżają z morza, Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych, Kobieta zaklęta w kamień, Zuzanna nie istnieje, Autoportret z Lisiczką, Magda.doc. Książki poetyckie: Chcę być chłopcem jak mój ojciec (1994), Dotknij mnie, tak dawno nie miałem kobiety (1998), Nie jestem, która wszystko zniesie (1999, proza i poezja), Kochać (2000), Rozmowy z Miró (2011), Wszystko co niemożliwe - wybór wierszy w wersji polsko-angielskiej (2012).

Wielokrotnie nagradzana. Otrzymała Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Miłosnej w 1989 i 1994 roku.  Jej powieści zostały uhonorowane przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) w konkursie „Książka Roku” 1995 i 2000.W 2004 roku otrzymała – Złoty Telefon – honorowe odznaczenie „Niebieskiej Linii” – Ogólnopolskiego Pogotowia do Walki z Przemocą w Rodzinie, za książkę „Coraz mniej milczenia".

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: