Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18504021 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Racławówce

Rozmowy w toku-czyli twórczość pani Małgorzaty na tapecie DKK w Racławówce.

27-05-2014

     Na dwa tygodnie przed spotkaniem autorskim z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, członkinie Dyskusyjnego Klubu  Książki z Racławówki, postanowiły porozmawiać o książkach pisarki, które przeczytały i dobrze znają oraz o tych, które należy przeczytać. Proza pisarki na ogół podoba się szczególnie Cukiernia pod Amorem oraz część I Podróży do miasta świateł -Róża z Wolskich.

Czytelniczki zastanawiały sie skąd autorka czerpie pomysły do swoich powieści, dlaczego występuje taka zbieżnośc pod względem podobieństwa losów Róży z Wolskich oraz Niny-współczesnej bohaterki, która jako historyk sztuki penetruje losy Rose i wędruje po Paryżu, który uwielbia.Zarówno Nina jak i Róża mają toksyczne matki, narzekające, wiecznie niezadowolone z życia.Część z członkiń poznała już dalsze losy Rose de Vallenord, dlatego dyskusja przeniosła sięznów do  XIX -wiecznego Paryża i symultanicznie współczesnego-za sprawą Niny.

     Tematyka rozmów w toku dotyczyła również jednej z wcześniej wydanych powieści-teraz wznowionej-Serenada czyli moje życie niecodzienne.Opisuje ona zabawne perypetie trzydziestoletniej Kasi,która jako aktorka w białostockim teatrze lalkowym nie zaznała satysfakcji, dlatego przyjęła zastępstwo za aktorkę w znanym serialu: Życie codzienne.Ona, prosta i szczera dziewczyna z prowincji,wkracza w świat celebrytów pełen fałszu, zawiści, czerwonych dywanów...Poszukuje miłości, akceptacji, ale czy potrafi się tam odnaleźć? Różnorodna tematyka powieśći p.Małgosi, każe domyślać się dogłębnej znajomości psychiki ludzkiej a szczególnie kobiecej.

     Lektury Gutowskiej- Adamczyk wciągają czytelnika, sprawiają że czytając smakujemy wszelkie wydarzenia jak najlepsze wino.

H.Kuleta-moderator DKK w Racławówce

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: